Gmina Godkowo okiem pasjonatów fotografii [ZDJĘCIA]

2021-07-24 09:19:50(ost. akt: 2021-07-24 08:33:18)

Autor zdjęcia: nadesłane

W dniach 9-11 lipca w Dobrym gm. Godkowo odbył się II Ogólnopolski Plener Fotograficzny. Tym razem w spotkaniu wzięła udział większa grupa, bo aż przeszło 30 osobowa z całej Polski.

I tak w lipcowy weekend w całej gminie można było spotkać pasjonatów fotografii łapiących chwile, zatrzymujących kadry z naszych malowniczych okolic. Plener zbiegł się z wystawą zdjęć z poprzedniego, jesiennego spotkania, wzbogaconą o dodatkowe zdjęcia miłośników aparatu z okolic, dało to możliwość autorom z różnych zakątków Polski obejrzenia swoich prac na żywo. W trakcie wystawy można było również podziwiać okazałą kolekcję starych aparatów fotograficznych udostępnionych przez m.in Przemysława Malecińskiego. Wciąż jeszcze można oglądać wystawę w oddziale GOKSIR w Dobrym. Kolejna wystawa jest w trakcie realizacji, a jej otwarcie jest planowane na wrzesień.

„ Fotografia jest cytatem rzeczywistości” – rzeczywistości, która się zmienia, dlatego chcemy wypromować naszą gminę, zatrzymać, chociaż na zdjęciu taką jak jest teraz, sielską, bogatą w piękne krajobrazy i przyrodę. Każdy z fotografów ma inny, niepowtarzalny styl, spojrzenie, to naprawdę fascynujące zobaczyć jak bardzo mogą się różnić te same miejsca, okolice, przedstawione przez różne osoby. Za nami niesamowite 2 dni spotkania z przesympatycznymi, pełnymi pasji, utalentowanymi ludźmi. Cieszę się, że kolejny raz udało się zrealizować ten projekt. Z rozmów wiem również, że i oni są zauroczeni naszą okolicą, gościnnością oraz przyjazną atmosferą, dlatego zachęcam do poznawania gminy Godkowo od środka i turystycznie. Idealnie do tego nadają się szlaki rowerowe, które są bardzo różnorodne i bardzo dobrze oznaczone. Duża część zdjęć powstałych w czasie pleneru została zrobiona bezpośrednio z tych tras. Jednak, żeby tak naprawdę poczuć ten klimat trzeba tutaj być, przystanąć na chwilę, bez pospiechu, ewentualnie odwiedzić wrześniową wystawę, gdyż naszym gościom udało się uchwycić ten klimat i różnorodność gminy. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pleneru oraz pracownikom za pomoc w całym przedsięwzięciu, sporo pracy, ale dla tak unikalnych zdjęć i promocji naszej gminy, „warto” - opowiada o plenerze jego organizatorka dyr. Ośrodka Kultury Magdalena Przybysz-Pietrzak

Poniżej prezentujemy autorów wystawy:
Eliza Kołkowska
Paweł Pudłowski
Aneta Pawtel
Marek Orkwiszewski
Monika Pudłowska
Jan Kołkowski
Sonia Szeląg
Łukasz Czerniewski
Mariusz Kacperski
Mariusz Pięta
Tomasz Pędzich
Piotr Zatorski
Zbigniew Sopyła
Radosław Niemczynowicz
Joanna Maj
Jakub Andruszkiewicz
Magdalena Przybysz -Pietrzak
Malwina Roguska
Przemysław Maleciński

Fotograficy II Ogólnopolskiego Pleneru w Dobrym
Sonia Szeląg
Sebastian Szeląg
Anna Pałys-Zatorska
Piotr Zatorski
Aneta Pawtel
Mariusz Pięta
Marek Orkwiszewski
Wojciech Szaruga
Wiktor Kulesa
Paweł Piórkowski
Przemysław Judkowiak
Adam Szczepański
Monika Pudłowska
Paweł Pudłowski
Magdalena Frankowicz
Sylwia Frankowicz
Iwona Włodarczyk
Agnieszka Żyznowska
Joanna Leszczyńska
Zbigniew Urbalewicz
Jarosław Parfianowicz
Eliza Kołkowska
Jan Kołkowski
Danuta Kiziewicz
Wojciech Kiziewicz
Magdalena Przybysz-Pietrzak
Malwina Roguska
Przemysław Maleciński
Tomasz Pędzich
Tomasz Goss
Andrzej Kosakowski
Zbigniew Sopyła
Piotr Zatorski

Eksponaty na wystawę udostępnili:
Przemysław Maleciński, Tomasz Pędzich, Elżbieta Moląg, Justyna Kucej

Organizator:
Gminny Ośrodek, Kultury, Sportu i Rekreacji w Godkowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo „Pomocna Dłoń”.

Zadanie realizowane w ramach współpracy Gminy Godkowo z organizacjami samorządowymi. Tytuł zadania : ”Gmina Godkowo w obiektywie – organizacja II Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego w Dobrym”.

Plener oraz wystawa odbyły się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym z uwagi na koronawirusa.

Gminny Ośrodek, Kultury, Sportu i Rekreacji w Godkowie