Makrama: Wystawa w elbląskim Światowidzie

2021-08-03 17:59:47(ost. akt: 2021-08-03 15:03:27)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: unsplash

Makrama…czyli cuda ze sznurka. Miłośnicy już wiedzą, ci co nie znają, będą mieli okazję przekonać się, że z kawałka sznurka, sprawnych rąk i…wyobraźni można wykonać wyplecione arcydzieło.
Wyplatanie makramy wpisuje się w filozofię życia slow-life, pozwala się odprężyć, zrelaksować, odpocząć. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza w środę 4 sierpnia br. o godz. 18.00 na miłe i ciekawe popołudnie. Otwarta wtedy zostanie wystawa makramy zatytułowana „Barwny ptak”.

Będą prezentowane makramowe poduchy ze sznurka, sowy, anioły, ozdobne makramy na ścianę, wiszący lampion, suknia plażowa makramowa, w roli głównej: sznurek pleciony i skręcany. Prace zaprezentuje Ewa Koroblewska, która mówi o sobie — Z zawodu jestem pedagogiem i instruktorką nauki jazdy kat. B. Odkąd pamiętam, zawsze ciągnęło mnie do babcinych klimatów, czego dowodem jest nieustająca renowacja mebli, sielski ogród, sterty książek, serwet i bibelotów. Prace ze sznurka były od zawsze. Tylko teraz dojrzałam do tego, żeby je pokazywać i cieszyć nimi oczy innych zakręconych na tym punkcie.

Fot. CSE "Światowid"


- Nieważne, kiedy i w jakim wieku coś się zaczęło. Ważne, że przynosi satysfakcję i spokój. Daje radość w tworzeniu i upust fantazji. Świat kolorów, lekkość materiałów, miękkość sznurów, pozwala wyczarować cuda... Cuda nie pod linijkę, bo przesyt geometrii doprowadza do szału. Cuda nierówne, frywolne, poddające się każdemu ruchowi. Sznurki tworzą klimat i ciepło – dodaje Ewa Koroblewska.

Wystawa będzie czynna do 10 września. Oglądać ją można w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu. Wstęp wolny.

CSE "Światowid