Najnowsze filmy już w kinie Światowid. Kiedy można je obejrzeć?

2021-08-08 08:00:00(ost. akt: 2021-08-07 11:17:49)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Cztery niezwykle interesujące filmy czekają na fanów dobrego kina w elbląskim Światowidzie. Tych nowości nie możesz przegapić!
Legion Samobójców: The Suicide Squad
W Kinie Światowid do 19 sierpnia
LEGION SAMOBÓJCÓW
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
LEGION SAMOBÓJCÓW


Witajcie w piekle, zwanym też BelleReve. Jest to więzienie z największym odsetkiem zgonów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Trzymani są tu najgorsi superzłoczyńcy, którzy posuną się do wszystkiego, żeby odzyskać wolność. Nawet do wstąpienia do supertajnej i superszemranej Jednostki Uderzeniowej X. Dzisiejsze zadanie z rodzaju „wykonaj albo zgiń”? Zebrać oddział przestępców, w tym Bloodsporta, Peacemakera, Kapitana Boomeranga, Ratcatcher Drugą, Savanta, King Sharka, Blackguarda, Javelina i ulubioną świruskę każdego, Harley Quinn. Następnie uzbroić ich po zęby i zrzucić na odludnej wyspie CortoMaltese, na której roi się od wrogów. Oddział, wykonując swoją misję poszukiwawczą, przedziera się przez dżunglę, w której za każdym drzewem czają się bojówkarze i partyzanci. Renegatów okiełznać może jedynie towarzyszący im pułkownik Rick Flag… oraz rządowe implanty w uszach, zdradzające każde ich posunięcie Amandzie Waller.

Reżyseria: James Gunn
Obsada: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena, Joel Kinnaman, Jai Courtney, Peter Capaldi, David Dastmalchian
Produkcja: USA 2021
Czas: 131 minuty

Klątwa młodości
W Kinie Światowid do 19 sierpnia
KLĄTWA MŁODOŚCI
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
KLĄTWA MŁODOŚCI


Jest rok 1665. W Anglii wielka zaraza zbiera śmiertelne żniwo, a ludzi ogarnia panika i rozpacz. Grace Haverstock to młoda wdowa, której mąż niedawno popełnił samobójstwo. Kiedy kobietą zaczyna się interesować właściciel ziemski Pendelton, ta szybko gasi jego zapał. W zemście Pendelton niesłusznie oskarża ją o czary. Grace zostaje wtrącona do więzienia za przestępstwo, którego nie popełniła. Czeka ją seria niewyobrażalnych tortur oraz brutalnych i pozbawionych logiki „prób”. Udręczona przez ludzi i nawiedzającego ją demona Grace zrobi wszystko, by oczyścić się z zarzutów.

Reżyseria: Neil Marshall
Obsada: Charlotte Kirk, Sean Pertwee, Steven Waddington, Joe Anderson
Produkcja: Wielka Brytania
Czas: 110 minut

Jutro czeka nas długi dzień
W Kinie Światowid do 19 sierpnia
Jutro czeka nas długi dzień
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Jutro czeka nas długi dzień


W Jeevodaya mieści się ośrodek wychowawczo-leczniczy dla trędowatych oraz ich rodzin. To właśnie tutaj przed trzydziestoma laty Helena Pyz przyjechała z Polski, aby pomagać chorym i głodnym dzieciom. Z biegiem lat coraz wyraźniej odczuwa swoją słabość, lecz siła charakteru nie pozwala jej skapitulować przed własną chorobą. Długotrwała obserwacja dokumentalna pozwala zrozumieć, na czym polegała wyjątkowa rola misjonarki i lekarki. W otoczeniu ludzi lekkomyślnych doktor Helena wydaje się być jedyną osobą, która dostrzega sens działalności ośrodka oraz jego bezinteresowny charakter.

Reżyseria: Paweł Wysoczański
Produkcja: Polska 2021
Czas: 79 minut

Koniec
W Kinie Światowid do 19 sierpnia
Koniec
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Koniec


Pewnego dnia kraj zostaje zaatakowany przez nieznanego wroga. Niczego niespodziewający się obywatele muszą zacząć walczyć o przetrwanie. Alex mimo grożących mu niebezpieczeństw wyrusza na pomoc swojej ukochanej Annie.

Reżyseria: Victor Danell
Obsada: ChristofferNordenrot, Jasper Barkselius, PiaHalvorsen
Produkcja: Szwecja
Czas: 129 minut

źródło: Kino Światowid Elbląg