Letni Salon Muzyczny w Elblągu. Koncert zespołu Plateau [ZDJĘCIA]

2021-08-09 17:47:00(ost. akt: 2021-08-09 11:29:47)
W minioną niedzielę dla elbląskiej publiczności wystąpił zespół Plateau

W minioną niedzielę dla elbląskiej publiczności wystąpił zespół Plateau

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Za nami kolejne spotkanie w ramach XXIV Letniego Salonu Muzycznego. Na scenie elbląskiej muszli koncertowej w Bażantarni wystąpił zespół Plateau. Jakie imprezy jeszcze przed nami?
Tym razem na scenie Letniego Salonu Muzycznego wystąpił zespół Plateau w koncercie „O miłości niebanalnie”.


— Muzycy słyną z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 850! To twórcy bestsellerowego albumu "Projekt Grechuta", autorzy przebojów "Niebezpiecznie piękny świt" i "Nic nie pachnie jak Ty", ale przede wszystkim jest to zespół, który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez. Ich koncerty są połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także... piły do drewna, butelki czy cymbałek — informowali organizatorzy.

Zespół występował dla pół miliona osób na otwarciu Przystanku Woodstock, ma też na swoim koncie koncerty w Filharmonii Narodowej, w Teatrze Roma, czy legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. Wydali już 6 płyt i współpracowali z takimi artystami jak Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Wojciech Waglewski, Adam Nowak, czy Lech Janerka. 

W planach są jeszcze dwa spotkania w ramach tegorocznego Letniego Salonu Muzycznego. 15 sierpnia na scenie muszli koncertowej zobaczymy spektakl "Niedźwiedź, oświadczyny", a w ostatnią wakacyjną niedzielę Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na koncert Zespołu Muzyki Myśliwskiej "Hubertus".