Protest KOD w obronie wolnych mediów. Manifestacja w Elblągu

2021-08-10 09:15:02(ost. akt: 2021-08-10 09:25:38)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dziś odbędzie się ogólnopolski protest w obronie wolnych mediów. Działacze Komitetu Obrony Demokracji chcą w ten sposób wyrazić akt solidarności z TVN-em oraz pokazać brak zgody na ograniczanie mediów w Polsce. Manifestację zaplanowano również w Elblągu.
My, obywatele o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, w trosce o przyszłość naszej Ojczyzny – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce.

Bo Wolne Media, to Wolni Ludzie, a Wolni Ludzie, to Wolna Polska!

— czytamy na stronie internetowej organizatora protestu.

Protest ma związek z projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która wpłynęła do Sejmu 7 lipca. Projekt zakłada, że spółki mające siedzibę w Polsce nie mogłyby być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 18 w miastach w całej Polsce.Największa demonstracja spodziewana jest przed Sejmem. W Elblągu protestujący mają spotkać się o 18 na Starym Mieście.

ak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andzzia #3072597 | 146.70.*.* 10 sie 2021 22:31

    Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.e-sponsorka.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.

    odpowiedz na ten komentarz