Na co warto iść do kina?

2021-08-12 16:26:29(ost. akt: 2021-08-12 14:40:28)
Kino Światowid w Elblągu zaprasza na kolejne nowości

Kino Światowid w Elblągu zaprasza na kolejne nowości

Autor zdjęcia: Materiały prasowe Kina Światowid

Kino Światowid zaprasza na kolejne filmowe nowości. Sprawdźcie te pięć propozycji — gwarantujemy, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Czarna Owca


Od 13 do 26 sierpnia
Czarna owca
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Czarna owca


Magda i Arek tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku – typowa rodzina. A jednak… Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek – popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje… Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?

Reżyseria: Aleksander Pietrzak
Obsada: Magdalena Popławska, Arkadiusz Jakubik, Kamil Szeptycki, Agata Różycka, Anna Smołowiak, Anna Cieślak, Włodzimierz Press
Produkcja: Polska
Czas: 107 minut

Egzorcyzmy dnia siódmego


Od 13 do 26 sierpnia
Egzorcyzmy dnia siódmego
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Egzorcyzmy dnia siódmego


Istnieją drzwi, których nigdy nie powinno się otwierać. A za nimi siły, które tylko czyhają, by posiąść twą duszę! Znany egzorcysta (Guy Pearce), rozpoczyna szkolenie początkującego księdza Daniela (VadhirDerbez). Razem badają przypadki opętań, wobec których inni pozostają bezsilni. Zanurzeni coraz głębiej w prawdziwe piekło na ziemi, księża wpadają na trop sprawy, której początki sięgają czasów pielgrzymki Jana Pawła II do USA w 1995 roku. Wkrótce ponure fakty odkryte przez egzorcystów zatrą granice pomiędzy dobrem a złem i dopuszczą do głosu dawno uśpione demony.

Reżyser: Justin P. Lange
Obsada: Guy Pearce, VadhirDerbez, Stephen Lang, BradyJenness, Robin Bartlett
Czas: 89 minut

Holiday


Od 13 do 26 sierpnia
Holiday
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Holiday


Stęsknieni słońca, oddechu i egzotycznego dreszczu emocji Kasia i Tomek wyruszają na wymarzoną podróż na wyspę Bali w Indonezji. Leżąc na rajskiej plaży, są myślami bardzo daleko od swoich obowiązków wynikających z pracy dla wielkich korporacji. Oboje bardzo chcą mieć dziecko, ale wiedzą też, że zanim się to stanie, muszą poradzić sobie ze sobą nawzajem i przepracować istniejące między nimi konflikty. Pewnego dnia postanawiają udać się na wycieczkę w kierunku znajdującego się na wyspie wulkanu i otaczającej go dżungli. Tam poznają przypadkowo spotkanego tajemniczego mężczyznę, który zaprasza ich do swojego domu. Para decyduje się pójść śladem nieznajomego. Atmosfera zagęszcza się z minuty na minutę, a niepokojąca aura coraz bardziej udziela się polskiej parze. Wkrótce nastąpią zdarzenia, które doprowadzą Kasię i Tomka do olbrzymiej wewnętrznej przemiany. Nic nie będzie już takie jak było. Tę podróż na Bali oboje zapamiętają na zawsze.

Reżyseria: Paweł Ferdek
Produkcja: Polska
Obsada: Anna Krotoska, Marcin Czarnik, Lucky Moniaga
Czas: 103 minuty

Mój brat ściga dinozaury


Od 13 do 26 sierpnia
Mój brat ściga dinozaury
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Mój brat ściga dinozaury


Aby zdobyć uznanie w nowej szkole, nastoletni Jack ukrywa prawdę o swojej rodzinie i bracie z zespołem Downa. Nie przypuszcza, że kłamstwo ma krótkie nogi, a Gio ma niesamowite moce, których nikt się nie spodziewał! Od pierwszych dni życia małego, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata… Pełna dobrej energii opowieść o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo.

Reżyseria: Stefano Cipani
Produkcja: Włochy
Obsada: Alessandro Gassman, Isabella Ragonese, Rossy de Palma, Francesco Gheghi
Czas: 101 minut

Wyrolowani


Od 13 do 26 sierpnia
Wyrolowani
Fot. Materiały prasowe Kina Światowid
Wyrolowani

Ola i Olo od zawsze mają w życiu pod górkę i pod …dziurkę. Co z tego, że należą do uroczego gatunku Flumaków, którym zachwycił się sam Karol Darwin, skoro jest to gatunek na wylot zagrożony. Flumaki to takie okrągłe istoty z prześwitem w środku, co upodabnia je bardzo do donatów. Są zresztą nie mniej słodkie. Niestety los rzadko uśmiecha się do Oli i Ola, którzy nawet przez własnych ziomali uważani są za nieogarniętych i fajtłapowatych. Ale fortuna kołem się toczy! Tuż przed katastrofą, która na zawsze ma zmieść z powierzchni Ziemi całe plemię Flumaków, Ola i Olo wyruszają w podróż w czasie, dzięki której być może uda im się odwrócić bieg historii. Przyszłość, do której trafią, okaże się jeszcze bardziej zakręcona niż ich ojczysty rok 1885, ale powrót do przeszłości to na razie missionimpossible. W towarzystwie nieletniego dinozaura, szczeniaka Czarusia i kilku innych oryginałów, Ola i Olo muszą rzucić się w wir przygody, by odnaleźć zaginionego naukowca, który podobno wie jak to wszystko odkręcić.

Reżyseria: David Silverman, Raymond S. Persi
Produkcja: USA
Czas: 85 minut
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. andzzia #3072765 | 46.165.*.* 12 sie 2021 22:22

    Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.e-sponsorka.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.

    odpowiedz na ten komentarz