Koncert Organka w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-08-16 15:53:16(ost. akt: 2021-08-16 12:05:30)
Organek w minioną niedzielę wystąpił w Elblągu

Organek w minioną niedzielę wystąpił w Elblągu

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Niedziela 15 sierpnia zakończyła się w Elblągu w koncertowej atmosferze. Na scenie urokliwego dziedzińca Muzeum Archeologiczno-Historycznego wystąpili Organek i WaluśKraksaKryzys.
Tomasza Organka nie trzeba przedstawiać fanom i fankom rockowego brzmienia. Jego zespół powstał w 2013 roku i szybko zdobył popularność, między innymi dzięki takim utworom jak "Głupi ja", "O, matko", czy "Wiosna".

Wieść o planowanym w Elblągu koncercie ucieszyła mieszkańców i mieszkanka, którzy licznie stawili się o 20 pod bramą muzeum. Niestety – limit osób przebywających na terenie imprezy wynosił 950, ale muzyka rozbrzmiewała niemal na całej starówce.


Organek zaprezentował swoje najbardziej popularne utwory, ale nie zabrakło też tych, które ukazały się na płycie "Ocali nas miłość". Album stworzony został z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego.

Inspiracją dla powstania krążka były zdjęcia Eugeniusza Lokajskiego ps. Brok – jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów.

—Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same — przekazuje Tomasz Organek.

Muzycy upamiętnili legendarnego fotografa w utworze "Fotograf Brok", który również rozbrzmiał na elbląskiej scenie.