Czy ulica Obrońców Pokoju będzie dwukierunkowa?

2021-08-18 12:02:34(ost. akt: 2021-08-18 08:05:34)

Autor zdjęcia: fot. Ryszard Biel

Z takim pytaniem wystąpiła radna Halina Sałata w imieniu mieszkańców jednego z budynków znajdującego się przy ulicy Obrońców Pokoju. Odpowiedź prezydenta jest jednoznaczna.
Mieszkańcy budynku należącego do zasobów ZBK wnioskują o zmianę zasad ruchu na wspomnianej ulicy od ulicy Poprzecznej do Browarnej z ruchu jednokierunkowe na dwukierunkowy. — Wniosek swój uzasadniają utrudnieniem w poruszaniu się samochodami, szczególnie kiedy wiele razy muszą się przemieszczać w przypadkach dowożenia i odwożenia osób niepełnosprawnych na rehabilitację czy wizyty u lekarzy lub po prostu w celach załatwiania różnych spraw osobistych — tłumaczy radna.

Jak informuje Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, ruch dwukierunkowy na ulicy Obrońców Pokoju funkcjonuje tylko w jej części, ponieważ szerokość jezdni jest zróżnicowana. — Dotychczas ruch dwukierunkowy został wprowadzony na odcinku, na którym jest ona najszersza, czyli w rejonie skrzyżowania z ulicą Poprzeczną — wyjaśnia prezydent. Jak dodaje, na odcinku w kierunku ulicy Browarnej, miejscami szerokość jezdni wynosi 4 metry, co nie pozwala na wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, ponieważ zachodzi obawa, że jeden z mijających pojazdów będzie zmuszony wjeżdżać na chodnik, co może być zagrożeniem dla pieszych.

— Z uwagi właśnie na bezpieczeństwo, nie mogę przychylić się do wniosku mieszkańców budynku przy tej ulicy — kończy prezydent.

K


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. no #3073274 | 78.88.*.* 19 sie 2021 18:01

    radnej H. Sałacie trza wytłumaczyć wszystko dokładnie bo to radna związana z przewodnią partią narodu i nie odpuści tak łatwo - musi zabłysnąć ignorancją i zupełnym brakiem podstawowej wiedzy, którą posiada już nastolatek zdający egzamin na prawo jazdy. Tej pani jeśli takie ma - zabrać natychmiast bo gotowa wjechać tam żeby pokazać PWW że można i ona to zrobiła , to i inni też mogą a prawo jest po jej stronie....

    odpowiedz na ten komentarz