Trwa Elbląskie Święto Chleba [ZDJĘCIA]

2021-08-28 18:01:43(ost. akt: 2021-08-28 18:05:42)
Od 27 do 29 sierpnia w Elblągu trwa Święto Chleba

Od 27 do 29 sierpnia w Elblągu trwa Święto Chleba

Autor zdjęcia: kk

Pogoda w ten weekend pozostawia wiele do życzenia, ale program tegorocznego Elbląskiego Święta Chleba jest napięty, więc warto wyjść z domu. Za nami już spora dawka nie tylko muzycznych wrażeń, a jakie jeszcze atrakcje nas czekają?
Jarmark czynny jest od piątku, można odwiedzać go w sobotę do 22 i w niedzielę od 9 do 20. Warto przejść się straganami, by spróbować tradycyjnych i tych bardziej wymyślnych smakołyków, zobaczyć cuda prezentowane przez sprzedawców i spotkać się m.in. z elbląskimi stowarzyszeniami.

W piątek na Wyspie Spichrzów wystąpiła kapela Birds No Fly, a zaraz za nią publiczność rozgrzał zespół Piersi. Odważni, których nie spłoszył deszcz, nie żałowali — bawili się dobrze, a koncert zapamiętają na długo.

Sobota to między innymi ciekawe warsztaty i gratka dla miłośników literatury — kiermasz książek organizowany przez Bibliotekę Elbląską, którego powtórka już w niedzielę. Od 10 do 18 na dziedzińcu Galerii EL można było podziwiać amerykańskie samochody, a o 11 na rzece Elbląg odbył się wyścig smoczych łodzi. Ogromne wrażenie na odwiedzających Stare Miasto zrobiły drewniane rzeźby i sam proces ich powstawania.


Koncertowy wieczór zainicjował występ Sarsy, od 18 na scenie Marek Piekarczyk, a o 20 Tulia. O 21.15 warto wybrać się na paradę świateł — start przy Moście Wysokim. A o 22 na dziedzińcu muzeum obejrzeć pokaz tańca z ogniem.

Niedziela to warsztaty, pokaz rekonstruktorów na bulwarze i spektakl "Atak Clownów".

Od 12 do 16 specjalna edycja kampanii KIERUNEK ZDROWIE — na dziedzińcu muzeum odbędą się m.in. warsztaty malarskie z udziałem seniorów i młodzieży, wspólne portretowanie Elbląga i biesiadowanie. Podczas trwania spotkanie będzie można skorzystać z badania znamion i dowiedzieć się więcej na temat badań profilaktycznych 40+. Będzie można też zaszczepić się przeciwko Covid-19, zbadać ciśnienie, czy zasięgnąć przydatnych informacji na temat kleszczy i zbierania grzybów.

O 15 na placu przy katedrze LOVE SONGS w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. O 17:30 zagra Dikanda, a o 19 Żywiołak. Na sam koniec ostatnia porcja muzyki — tym razem na dziedzińcu Galerii EL — o 20 koncert Groovno, a o 20 Wojtek Pilichowski Band.

Święto Chleba 2021 – PROGRAM
Fot. UM Elbląg
Święto Chleba 2021 – PROGRAM