Pierwszy dzwonek za nami [ZDJĘCIA]

2021-09-01 15:11:30(ost. akt: 2021-09-01 15:42:41)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Inauguracja roku szkolnego w Elblągu odbyła się w hali sportowej przy ulicy Kościuszki. Dlaczego akurat tam? Ponieważ jest to miejsce, z którego teraz będą korzystać uczniowie nowo powstałego Zespołu Szkół i Placówek Sportowych.

— Nowy rok szkolny rozpoczynamy inauguracją w hali sportowej, która od dnia dzisiejszego na stałe wpisuje się w Zespół Szkół i Placówek Sportowych — mówiła Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Sportowych. — W tym nowym otwarciu życzę wszystkim sukcesów naukowych, sportowych i wszelkiej pomyślności.

— Poprzedni rok był trudny dla nas wszystkich — mówił Witold Wróblewski, prezydent miasta. — Mam nadzieję, że w tym roku nauka będzie odbywała się stacjonarnie cały czas. Życzę sobie i wszystkim, żebyśmy pożegnali się z covidem jak najszybciej, bo wiemy, że nauka w trybie zdalnym nigdy nie zastąpi normalnych, międzyludzkich kontaktów i spotkań.

Prezydent podczas oficjalnego rozpoczęcia roku wspomniał o powstaniu Zespołu Szkół i Placówek Sportowych. To placówka, która funkcjonuje od 1 września br. z połączenia Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, IV Liceum Ogólnokształcącego i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. — Kiedy powstawała Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, zapowiadaliśmy, że będziemy rozwijać tę placówkę i tworzyć Zespół Szkół Sportowych. Chcemy zapewniać ciągłość kształcenia na kolejnych etapach, aż do osiągnięcia poziomu szkoły Mistrzostwa Sportowego. I tę wizję z sukcesem realizujemy — mówił prezydent.

18 marca 2021 Rada Miejska po pozytywnych opiniach rad pedagogicznych i środowisk sportowych podjęła decyzję o utworzeniu silnego ośrodka sportu dzieci i młodzieży. Zapewnieni to ciągłość szkolenia, szeroką rekrutację, równe szanse wszystkich dzieci, wykorzystanie potencjału kadry trenerskiej i pełne wykorzystanie infrastruktury dla sportu dzieci i młodzieży. Uczęszczający do oddziałów sportowych uczniowie, oprócz nauki, będą mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności w określonych w dyscyplinach. Dodatkowo Zespół będzie organizował zajęcia nauki pływania i jazdy na łyżwach dla najmłodszych uczniów elbląskich szkół, a także inne zajęcia sportowe dla młodzieży, m.in. siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, lekkoatletykę.

Podczas inauguracji prezydent przekazał Zespołowi Szkół bon o wartości 10 tysięcy złotych na zakup rolek.

— Chcę bardzo podziękować wszystkim dyrektorom i nauczycielom. Młodzieży życzyć wspaniałych wyników i w szkołach i w sporcie. Wszystkim natomiast życzę, żeby cały rok szkolny odbywał się w trybie stacjonarnym — kończył prezydent.

Inauguracji towarzyszył bogaty występ artystyczny.

K