Zatrzymani na „gorącym uczynku”

2021-09-07 14:02:16(ost. akt: 2021-09-07 14:04:26)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z prewencji zatrzymali dwie osoby kobietę i mężczyznę, którzy włamali się do jednego z garaży przy ul. Krakusa. Sytuacja miała miejsce około 1.50 w nocy.
Policjanci otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowujących się osobach przy kompleksie garaży od strony ul. Krakusa. Patrol, który pojechał na miejsce, zastał przed jednym z otwartych garaży 37-letniego mężczyznę oraz towarzyszącą mu 21-letnią kobietę. Oboje zostali zatrzymani, ponieważ najpierw próbowali się tłumaczyć, że garaż należy do ich znajomego, ale nie byli w stanie powiedzieć, jak się nazywa. Chwilę później twierdzili, że drzwi garażu były już otwarte gdy przyjechali.

Policjanci na miejscu stwierdzili, że drzwi jednak wyłamano. W samochodzie, którym przyjechała para, znaleziono elektronarzędzia i inne przedmioty zabrane właśnie z garażu. Co więcej, podczas przeszukania u 21-latki znaleziono foliowy woreczek ze sproszkowaną substancją. 21-latka twierdziła, że chwilę wcześniej znalazła go na ziemi.

Policjanci zatrzymali wspomniane dwie osoby. Ustalili także właściciela garażu, który rozpoznał swoje elektronarzędzia wyniesione z garażu. Zarówno kobieta jak i mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu