Morderstwo kobiety w Elblągu. Oskarżony wyjdzie na wolność?

2021-09-10 12:51:00(ost. akt: 2021-09-10 12:59:17)
Druga rozprawa podejrzanego o morderstwo Kamila D. odbyła się 10 września

Druga rozprawa podejrzanego o morderstwo Kamila D. odbyła się 10 września

Autor zdjęcia: kk

Kamil D. z Elbląga miał wielokrotnie uderzać pięściami bezdomną Marylę B., wywołując liczne urazy w obrębie całego jej ciała. Na koniec miał przyprzeć ją do ziemi, w wyniku czego kobieta się udusiła. Dziś odbyła się kolejna rozprawa, czy oskarżony wyjdzie na wolność?
Do zbrodni, która wstrząsnęła Elblągiem, doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca ubiegłego roku. To właśnie wtedy nienotowany wcześniej Kamil D. gołymi rękoma miał pozbawić życia bezdomną, którą spotkał przy skrzyżowaniu Rycerskiej z Tysiąclecia.

Pierwsza rozprawa odbyła się 21 czerwca


Oskarżony oświadczył na sali sądowej, że rozumie treść oskarżenia, ale do zarzucanego czynu się nie przyznaje. Wyjaśnienia najpierw chciał składać, ale po chwili stwierdził jednak, że nie da rady nic powiedzieć, ponieważ cała sytuacja jest dla niego zbyt stresująca.

W związku z tym odczytano wyjaśnienia, które Kamil D. składał wcześniej na elbląskiej komendzie i w prokuraturze.

Ostatni raz Kamil D. przesłuchiwany był w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu 16 grudnia zeszłego roku, kiedy stwierdził, że nie wie, jak ma się przyznać, skoro nie pamięta zdarzenia. Oskarżony miał przyznać, że wie, że zabił, ale nie pamięta, w jaki sposób.

Podczas pierwszej rozprawy w poniedziałek 21 czerwca 2021 powiedział jednak: — Nie, wiem, czy zabiłem. Do tej pory nie wiem, czy to zrobiłem.

Druga rozprawa i przesłuchanie kolejnych świadków


Podczas drugiej rozprawy — 10 września — przesłuchano kolejnych świadków. Wśród nich była m.in. mieszkanka bloku, znajdującego się nieopodal miejsca zbrodni.

Kobieta zeznała, że feralnego wieczora słyszała krzyki. Jak jednak twierdzi, w okolicy nagminnie koczują bezdomni, a docierające do jej okna dźwięki skojarzyła z tymi, wydawanymi podczas uprawiania stosunku seksualnego.

Odczytane zostały również zeznania, które kobieta złożyła 2 lipca 2020 roku.

— Około godziny 23 z tamtego miejsca zaczęły dochodzić odgłosy jęków i stękania, ale nikt nie wzywał pomocy. Następnie po północy, przed godziną 1, słyszałam, jak ktoś charczy, stęka i jęczy. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy te odgłosy pochodziły od kobiety, czy mężczyzny — zeznawała mieszkanka Elbląga.

10 września oświadczyła, że nie jest w stanie stwierdzić, czy odgłosy, które słyszała w nocy, mogły świadczyć o tym, że ktoś był duszony. Nie może też określić, czy odgłosy bardziej przypominały te wydawane z bólu, czy podczas stosunku.

Wśród przesłuchiwanych znalazł się również syn zamordowanej, który nie utrzymywał z matką kontaktu od dłuższego czasu. Natomiast trójka rodzeństwa oskarżonego odmówiła składania zeznań. Po zakończeniu rozprawy przyznali jednak, że są w szoku.

— Nasz brat jest z natury łagodny, dzieci zawsze do niego lgnęły. Trudno uwierzyć w to, co się stało. Podejrzewamy, że to wina towarzystwa, w którym ostatnio się obracał, a które negatywnie wpływało na jego stan psychiczny — powiedzieli po wyjściu z sądu.

Kamilowi D. grozi dożywocie. Mimo że sprawa jeszcze się nie zakończyła, mężczyzna przez najbliższe trzy miesiące nie wyjdzie na wolność — areszt tymczasowy został przedłużony. Kolejna rozprawa odbędzie się 12 października.

Do tematu wrócimy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SUSAN BENSON #3074996 | 185.189.*.* 10 wrz 2021 09:57

    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz