Pożegnanie lata w gminie Godkowo [ZDJĘCIA]

2021-09-10 20:03:39(ost. akt: 2021-09-10 17:59:53)
Impreza na zakończenie lata odbyła się w minioną sobotę

Impreza na zakończenie lata odbyła się w minioną sobotę

Autor zdjęcia: Malwina Roguska

W minioną sobotę w gminie Godkowo odbył się piknik, podczas którego lokalna społeczność wspólnie pożegnała lato. Podczas imprezy "Czym Godkowo bogate" na wszystkich czekała niezliczona ilość atrakcji.
Tego dnia na boisku w Godkowie czekały na najmłodszych m.in. darmowe zjeżdżalnie, koniki, alpaki, fotobudka, animatorzy z Elbląga, wata cukrowa, popcorn i zabawy z Kuźnią Pruską. Dorośli mieszkańcy mogli za to skorzystać z bogatej oferty kulinarnej stoisk. Dodatkowo dla mieszkańców zostały przygotowane konkursy: sołecki, kulinarny, na najciekawsze stoisko, a także dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy konkurs pod nazwą "Strażak Sam" — przekazują organizatorzy.


I relacjonują: — Wieczorem dla gości przygotowano występ Coolturalnych oraz sekcji młodzieżowo-dziecięcej. Ponadto wystąpił zespół "Melodie z Godkowa". W konkursie "Pod Godkowską Strzechą" stoiska KGW Szymbory, KGW Dobry, Stowarzyszenie Pomocna Dłoń Godkowo zajęły równorzędne I miejsce. W potrawach tradycyjnych "Zamiast Maca spróbuj Kulebiaka" na podium znalazł się kulebiak z mięsem, lubczykiem i kurkami, karkówka pod pierzynką oraz skurczybyki — pierogi z farszem mięsnym. W konkursie sołectw zwyciężyło sołectwo Dobry, kolejne miejsca należały do Bielicy oraz ex aequo: Osiek, Szymbory. Natomiast w konkursie dla Ochotniczych Straży Pożarnych kolejno uplasowali się: Dobry, Osiek, Godkowo.

Władze gminy przekazują: — Serdeczne podziękowania dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oddział Olsztyn, zastępcy dyrektora Marcina Kazimierczuka, kierownika Marcina Bąka — za wsparcie, obecność i pomoc przy konkursach. Kołom Gospodyń Wiejskich z Dobrego, Szymbor i Łępna oraz paniom ze Stowarzyszenia "Pomocna Dłoń" w Godkowie za promocję swojej działalności, ochotnikom z OSP Godkowo za zabezpieczenie spotkania, a wszystkim mieszkańcom biorącym udział w naszym wydarzeniu za świetną i kulturalną zabawę. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok na podobnej imprezie.