Fantasmagorie i dziwotwory Bogusława Gromadzkiego w Światowidzie

2021-09-12 15:12:16(ost. akt: 2021-09-12 12:17:52)
Bogusław Gromadzki

Bogusław Gromadzki

Autor zdjęcia: Kamila Kornacka

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 16 września (czwartek) o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Bogusława Gromadzkiego „Fantasmagorie i dziwotwory”. Zaprosimy was do świata magii i fascynacji sztuką. Wstęp wolny. Zapraszamy!
Prace Bogusława Gromadzkiego przenoszą do innego świata, oczarowują. Śmiało można powiedzieć, że jest to artysta nie z tej ziemi. Bogusław Gromadzki w swojej twórczości, już od najmłodszych lat, szukał nowych środków wyrazu i realizacji własnych pomysłów.

- Nigdy nie zamierzałem mojej fascynacji traktować jako profesję. Dawało mi to nieograniczoną swobodę w działaniu w obszarze sztuki – mówi autor wystawy.
- Z potrzeby weryfikowania tego co robię, brałem udział w wielu wystawach
i indywidualnych i zbiorowych. To taka naturalna potrzeba wysłuchania ocen na temat tego co się tworzy. Jest to napęd do dalszej pracy szukania nowych rozwiązań – dodał.

Artysta zawsze pozostawał wierny swoim nadrealnym i baśniowym światom, które przedstawia w obrazach, rzeźbach i rysunkach. Czy to jest jego styl? Pozostawia to Państwa ocenie.

Prace, które obejrzeć będzie można na wystawie w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, obejmują okres dwuletnich poszukiwań autora. Wystawa będzie czynna do 12 października w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Termin | 16 września (czwartek), godz. 19.00
Miejsce| Galeria Na Balkonach, II piętro, CSE „Światowid”

Fot. CSE "Światowid"


informacja nadesłana