Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze w Starym Polu za nami [ZDJĘCIA]

2021-09-12 18:47:47 (ost. akt: 2021-09-12 18:59:03)
Jesienne targi ogrodnicze w Starym Polu odbyły się w dniach 11-12 września

Jesienne targi ogrodnicze w Starym Polu odbyły się w dniach 11-12 września

Autor zdjęcia: PH

Ten weekend w oddalonym o około 20 kilometrów od Elbląga Starym Polu był naprawdę wyjątkowy. Zwłaszcza dla miłośników ogrodnictwa, którzy podczas targów mogli wybierać wśród różnego rodzaju drzewek owocowych, kwiatów, bylin i wielu innych roślin.

Na targi do Starego Pola przyjeżdżam od lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły — mówi pani Halina. — Nie dość, że kupi się tutaj dosłownie wszystko, to można jeszcze posłuchać muzyki, spotkać znajomych i dobrze zjeść.

Tegoroczne XXVI Jesienne Targi Ogrodnicze odbyły się w dniach 11-12 września i chociaż pogoda bywała kapryśna, zarówno wystawcy, jak i odwiedzający Stare Pole nie zawiedli i tłumnie pojawili się w oddalonej o około 20 km od Elbląga miejscowości.


W sobotę i niedzielę, od godz. 9 do 17 można było zapoznać się z ofertą firm z zakresu odnawialnych źródeł energii, budownictwa czy najnowocześniejszych systemów grzewczych. Lokalni wytwórcy zaprezentowali swoje produkty, a wśród nich m.in. rękodzieło, przetwory, sery, ciasta, miody, przyprawy, wędliny i pieczywo.

W sumie w Starym Polu pojawiło się ponad 200 wystawców. Targi odwiedziły też reprezentantki kół gospodyń wiejskich, oferując swoje wyroby.

Imprezie towarzyszył VI Ogólnopolski Czempionat Koni Sztumskich, a wszyscy odwiedzający Stare Pole mogli przy okazji zaszczepić się przeciwko Covid-19 i spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Nie zabrakło też muzyki na żywo — na scenie wystąpili: Wanda Kwietniewska, Trzeci Oddech Kaczuchy, Fisolki, Zespół Pieśni i Tańca Małe Żuławy i Wesoła Gromadka.