Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

W Galerii El rozbrzmiały ostatnie letnie dźwięki [ZDJĘCIA]

2021-09-19 08:51:46 (ost. akt: 2021-09-19 09:02:14)

Autor zdjęcia: Bartosz Szczepaniak

Wydarzeniom trwającego od piątku do niedzieli Festiwalu „Wydźwięki | Resonances” towarzyszył ostatni z kameralnych koncertów w ramach cyklu Lato w Formie. Tym razem ze swoimi dźwiękami z albumu „Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds” elblążan odwiedził trójmiejski Bled.


Koncert był wydarzeniem korespondującym z trwającym Międzynarodowym festiwalem Sztuki Dźwiękowej "Wydźwięki | Resonances".

W jednej z recenzji materiału wydanego dosłownie kilkanaście dni temu przez grupę Bled możemy przeczytać:
"W rozumieniu metaforycznym spotkanie Emila Miszka i Sławka Koryzno, które dało początek projektowi BLED, było właśnie jak naturalny, kosmiczny proces, na który wpływu nie mają ludzkie działania czy intencje. Jak sami mówią: - BLED to fuzja wielu inspiracji, które na przestrzeni lat każdy z nich napotkał na swojej drodze. Chodziło o to, aby grać w minimalistycznej konfiguracji - daje to znacznie inne możliwości niż granie w dużych zespołach.
- Ten minimalizm - osiągnięty jakby z marszu, bez celowości i usilnych starań - jest cechą dominującą w twórczości BLED i jednocześnie jej wyróżnikiem. Jak bowiem inaczej określić umiar zachowany przy tak “spektakularnym” połączeniu, jakim jest mariaż jazzu z elektroniką, który ma miejsce na debiutanckim albumie formacji zatytułowanym Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds?"

Sławek Koryzno – perkusja, elektronika
Emil Miszk – trąbka, elektronika

Cykl Lato w Formie realizowany jest we współpracy z Departamentem Kultury UM w Elblągu

Galeria El

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB