Kurs jazdy na autostradzie? I to za darmo! [SONDA]

2021-09-22 20:00:42(ost. akt: 2021-09-22 11:27:30)
Wielu świeżo upieczonych kierowców mierzy się z jazdą na odcinkach autostrady lub drogach ekspresowych dopiero podczas pierwszej podróży. Ten element nie jest bowiem obowiązkowy podczas kursu na prawo jazdy. Czy wkrótce się to zmieni?
Autostrada Wielkopolska startuje z pierwszym w Polsce społeczno-edukacyjnym programem „Kurs jazdy na autostradzie”. Jego celem jest po pierwsze poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez ciągłe podnoszenie umiejętności kierowców w zakresie techniki jazdy trasami szybkiego ruchu.

Program będzie realizowany we współpracy z wielkopolskimi i lubuskimi ośrodkami szkolenia kierowców.

Jazda na odcinkach autostrady lub na drogach ekspresowych nie jest dziś obowiązkowym elementem kursu na prawo jazdy. Wielu kierowców mierzy się z tym wyzwaniem samodzielnie, podczas pierwszej podróży. Dlatego Autostrada Wielkopolska uruchomiła przełomowy program, który umożliwi odbycie jazd po autostradzie wraz z doświadczonymi instruktorami z ośrodków szkolenia kierowców. Pozwoli to kierowcom nabrać pewności i sprawności w poruszaniu się po tego typu drogach – czytamy na stronie Autostrady Wielkopolskiej.

Chcemy, aby każdy kierowca posiadał praktyczne i przede wszystkim sprawdzone umiejętności, które podczas jazdy autostradą pozwolą mu czuć się pewnie i reagować we właściwy sposób. Dlatego Autostrada Wielkopolska zaprosiła do współpracy profesjonalne ośrodki szkolenia kierowców, którym umożliwimy bezpłatne jazdy naszą autostradą. Instruktorzy najpierw przygotują kursantów teoretycznie, a następnie nauczą ich jazdy po autostradzie i przećwiczą zachowania w sytuacjach nietypowych dla innych miejskich dróg – mówi Krzysztof Andrzejewski, członek zarządu Autostrady Wielkopolskiej SA.

Pierwsza edycja „Kursu jazdy na autostradzie” potrwa do listopada 2021.

Czy szkolenie umiejętności przyszłych kierowców w poruszaniu się na autostradach i drogach ekspresowych to dobry pomysł?
Tak
75%
Nie
25%