Książkoterapia w Bibliotece Elbląskiej

2021-09-29 14:02:16(ost. akt: 2021-09-29 12:34:35)

Autor zdjęcia: unsplash

Jesień to dobry czas, żeby zatroszczyć się o swoje wewnętrzne “ja”. Biblioteka Elbląska zaprasza na warsztaty i spotkania z ludźmi, którzy wiedzą, jak to zrobić. Wszystko to w ramach działania „Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”.
Jak oswoić stres i sprawić by stał się twoim sprzymierzeńcem? Jeśli chcesz się tego nauczyć, koniecznie zapisz się na warsztaty z Barbarą Popławską, które odbędą się w piątek, 1 października, o godz. 16:00, w bibliotece głównej przy ul. św. Ducha 3-7.

Warsztatom będą towarzyszyły ćwiczenia praktyczne. Ilość miejsc ograniczona.

— Na warsztatach zajmiemy się stresem na różne sposoby: poważnie i mniej poważnie. Najweselej będzie przy robieniu cocktaili śmiechowych. Odetchniemy też na tysiąc sposobów, uzmysławiając sobie, jak wiele antystresowych zalet ma efektywny oddech i radosny śmiech. A może w tej pięknej sali jeszcze coś razem zaśpiewamy? Śpiew też zwiększa nasze dobre zasoby endorfinowe. Opowiem, co przekazali mi lekarze różnych specjalizacji po zajęciach Akademii Śmiechowej, które u nich poprowadziłam. Będzie radośnie. Zapraszam z uśmiechem — zachęca Barbara Popławska.

Barbara Popławska – terapeutka, coach, nauczycielka akademicka, poetka, performerka, autorka książek wpisujących się w nurt psychologii pozytywnej „Coaching duszy” i „Marketing Miłości”, współautorka (z psychoterapeutą Jackiem Gientką) książki “Bajki dorosłych”. Pracuje w obszarach: emocje, empatia, asertywność, wzmacnianie poczucia własnej wartości, zarządzanie stresem, terapia śmiechem, psychologia pozytywna, działania w kierunku poprawy jakości życia i wielu innych. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologicznej „W stronę zmiany” w Warszawie.

Więcej informacji i zapisy:
Biblioteka Naukowa i Literacka
tel. 55 625 60 17

„Książki dobrych myśli – KsiążkoTerapia”. Program:


29.09, godz. 16:00 Droga wewnętrznej przemiany – wykład i warsztaty z Maciejem Bennewiczem (wstęp wolny)
1.10, godz. 16:00 Stres oswojony – warsztaty z Barbarą Popławską (obowiązują zapisy)
8.10, godz. 17:00 Spotkanie autorskie z Martyną Bundą (wstęp wolny)
11.10, godz.17:00 Spotkanie autorskie z Filipem Zawadą (wstęp wolny)
16.10, godz.10:00 Manipulacje – nie daj się złapać – warsztaty z Pracownią Nauki i Przygody (obowiązują zapisy)
16.10, godz. 12:30 Manipulacje – wykład z Pracownią Nauki i Przygody (wstęp wolny)
21.10, godz. 19:00 Jak wybrnąć z gafy? – recital Joanny Trzepiecińskiej (wejściówki)
październik/listopad: Spotkanie autorskie z Anną Janko.

źródło: Biblioteka Elbląska