Atak na Areszt Śledczy w Elblągu [ZDJĘCIA]

2021-10-07 14:30:35(ost. akt: 2021-10-07 14:35:05)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Pod Areszt Śledczy w Elblągu podjechał samochód, z którego wysiedli agresywni mężczyźni. Chcieli uwolnić swojego kolegę. Mieli broń.

Na szczęście to były tylko ćwiczenia, dzięki którym służby mundurowe miały okazję w praktyce przećwiczyć sytuację, w której buntują się więźniowie przebywający w areszcie, a dodatkowo placówka jest atakowana również z zewnątrz.

— Okręgowy Inspektor Służby Więziennej takie ćwiczenia organizuje co kilka lat — tłumaczy major Anna Downar, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu. — Głównym celem jest sprawdzenie mobilności służb mundurowych w sytuacji zagrożenia czy stanu wyjątkowego. Do ćwiczeń angażujemy również inne służby mundurowe. Dziś była policja i straż pożarna.

— Do tego typu ćwiczeń zawsze przygotowujemy scenariusz, część tego, co się działo, można było zobaczyć, natomiast duża część ćwiczeń odbywała się wewnątrz aresztu — dodaje Anna Downar. — Zakładaliśmy, że wiązało się to z falą buntu, ataku zmasowanego. Poza tym, co było widać przed bramą, w środku również grupa więźniów próbowała dołączyć się tego wydarzenia.

Funkcjonariusze mieli możliwość sprawdzenia zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Cel był taki, żeby nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale też zobaczyć w praktyce co można jeszcze udoskonalić czy poprawić. — Zawsze chodzi o bezpieczeństwo środowiska lokalnego — wyjaśnia Anna Downar.

Jak dodaje rzeczniczka aresztu, czasem zdarza się, że wewnątrz jednostek kilku osadzonych nie wykonuje poleceń bądź łamie dyscyplinę. Wówczas, zgodnie z przepisami, stosowane są środki, które mają na celu zachowanie ładu i porządku.

K

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert Wattles #3083256 | 96.47.*.* 3 gru 2021 10:25

    Dzień dobry, Szukasz pożyczki biznesowej, osobistej, mieszkaniowej, samochodowej, studenckiej, konsolidacyjnej, niezabezpieczonej, venture capital, itp... A może odmówiono Ci pożyczki przez bank lub konstelację finansową lub więcej powodów. Jesteśmy uczciwymi i prywatnymi pożyczkodawcami udzielającymi pożyczek firmom i osobom prywatnym na niskie i przystępne oprocentowanie 2%. Zainteresowany? Skontaktuj się z nami, aby przetworzyć pożyczkę w ciągu 48 godzin od przelewu. Kontaktowy adres e-mail: robertwattles11@gmail.com WhatsApp: +48732104284

    odpowiedz na ten komentarz

  2. SUSAN BENSON #3077195 | 185.104.*.* 8 paź 2021 08:56

    Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam prośbę o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com Wha tsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci /brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

    odpowiedz na ten komentarz