Magdalena Poronin i jej uczniowie zaprezentują swoje wokalne umiejętności

2021-10-13 15:35:00(ost. akt: 2021-10-13 14:50:12)

Autor zdjęcia: Urszula Zajko-Olejniczak

Zarówno dla mnie, jak i dla moich uczniów to będzie niezwykle ważne wydarzenie — mówi Magdalena Poronin, nauczycielka śpiewu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu i zaprasza na pierwszy koncert grupy jej podopiecznych.
Już w środę 13 października o 17.00 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta 91 w Elblągu odbędzie się pierwszy koncert klasy śpiewu solowego operowego.

— Zarówno dla mnie, jak i dla moich uczniów to niezwykle ważne wydarzenie i emocjonujące przeżycie. Klasa istnieje bowiem dopiero od roku, a już będziemy mieli szansę zaprezentować tę trudną sztukę, jaką jest śpiew operowy — mówi Magdalena Poronin, nauczycielka grupy.

I dodaje: — Ponadto od rana będziemy brać udział w warsztatach prowadzonych przez prof. dr hab. Małgorzatę Grelę pedagoga Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i solistkę bydgoskiej Opery Nova.

Podczas środowego koncertu w swoim mini programie pieśniowo-operowym zaprezentują się uczniowie, a kilka utworów wykona również Magdalena Poronin (mezzosopran) i prof. dr hab. Małgorzata Grela (sopran).

— Cieszymy się, że sala koncertowa wypełni się muzyką wokalną — przekazują wykonawcy.

I dodają: — Zapraszamy serdecznie, wstęp na wydarzenie jest wolny.

Fot. archiwum organizatora