Najpiękniejsze niebieskie kwiaty do domu i ogrodu

2021-10-13 11:12:03(ost. akt: 2021-10-13 11:12:45)   Artykuł sponsorowany
Niebieski to dość rzadko spotykany kolor w przyrodzie, dlatego kwiaty o takim zabarwieniu są bez wątpienia wyjątkowe. Znajdziemy je w całej gamie odcieni, a do tego możemy je łączyć z białymi lub żółtymi roślinami albo sadzićje tylko w ich własnym towarzystwie. Przedstawiamy najpiękniejsze niebieskie kwiaty, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i ogrodzie.
Niezapominajka
W rankingu najsłynniejszych niebieskich kwiatów niezapominajki zawsze będą na szczycie listy. Możemy je posadzić w donicach w domu lub na balkonie, ale i w ogrodzie, ponieważ rozwija się ona na glebach świeżych, bogatych w próchnicę. Nieco większą alternatywą jest niezapominajka kaukaska, która rośnie jako roślina wieloletnia w grządce. Jeśli jest w domu, zawsze upewnijmy się, że jej podłoże jest wystarczająco wilgotne. Jest to dwuletni kwiat, ale dostępne są w sprzedaży również rośliny jednoroczne.

Chaber bławatek
Mrozoodporna bylina jest jednym z ziół leczniczych (można spróbować herbaty z bławatkiem), ale świetnie sprawdza się również jako ozdobny kwiat. Możemy ją posadzić zarówno w domu jak i w ogrodzie. Powinna być sadzona na lekkiej, przepuszczalnej glebie, z dostępem światła. Siew powinien odbyć się w marcu/kwietniu. Ponieważ są to rośliny jednoroczne, ich kwiatami możemy się cieszyć tylko kilka miesięcy.

Barbula klandońska
Te niebieskie kwiaty kwitną od końca lipca do początku września. Roślina preferuje suszę i słońce – jest to więc idealny kwiat do ogrodu skalnego. Bylina ta ma drobne kwiaty, dlatego wygląda szczególnie pięknie w połączeniu z innymi roślinami, na przykład z różami. Odmiana „Heavenly Blue” ma szczególnie intensywnie niebieski kolor. Zimą półkrzew należy chronić przed mrozem.

Szafirek groniasty
Jego niebieskie kwiaty przypominają maleńkie dzwoneczki. Lubi pojawiać się w okolicach Wielkanocy i wraz z żonkilami tworzyć cudowną grę kolorów w naszym ogrodzie. Jest to roślina nie tylko piękna, ale również bardzo przydatna, gdy po zimie pierwsze owady wyruszą na poszukiwanie nektaru. Jest mało wymagająca, wytrzymała i łatwa w utrzymaniu. Lubi słońce, ale półcień też będzie jej odpowiadał. Jest kwiat, który możemy zbierać, ponieważ kwitnie regularnie.

Orchidea
Niebieskie storczyki zachwycają swoim wyglądem, ponieważ ich barwa jest bardzo intensywna. Nie są to jednak kwiaty, które powstają naturalnie. To człowiek wstrzykuje niebieski barwnik w pęd rośliny, który rozchodzi się po niej i barwi kwiaty. Dlatego też po pewnym czasie orchidea traci swój niebieski kolor. Więcej porad znajdziemy na: https://home.morele.net