Od lat pomagają bezdomnym [ZDJĘCIA]

2021-10-16 11:27:47(ost. akt: 2021-10-16 10:28:52)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Stowarzyszenie Teen Challenge Elbląg jak co piątek z dobrym słowem i ciepłym posiłkiem zjawiło się na Placu Dworcom w Elblągu, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących. Tym razem nie byli sami.

W każdy piątek członkowie stowarzyszenia Teen Challenge spotykają się z bezdomnymi na Placu Dworcowym. Podczas wczorajszego wieczoru (15.10) wsparło ich wiele innych grup, jak choćby Bank Żywności, Zespół Szkół Gospodarczych, Stowarzyszenie Wystarczy Jeden Uśmiech, Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”, EUH-E czy Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2.

— Dziś jest wyjątkowy dzień, bo jest tu kilka stoisk — mówi Magdalena Paczkowska z EUH-E. — My jesteśmy tu od 6 lat co każdy piątek, bez względu na wszystko. Przychodzimy z ciepłym posiłkiem i ciepłym napojem. To bardzo fajnie, że tę inicjatywę wspierają inne stowarzyszenia. Tych osób potrzebujących jest na prawdę mnóstwo. Tego nie widać na co dzień.

Na placu pojawili się uczniowie z ZSG w Elblągu. — Wspieraliśmy tę inicjatywę podczas wigilii, wtedy uczniowie przekazywali jedzenie ze swoich szkolnych wigilii — mówiła Anna Miecznikowska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. — W zeszłym roku, w związku z pandemią, zrobiliśmy akcję i uczniowie z domów przynosili nam ciasta czy owoce. Dziś przygotowaliśmy dwa ogromne garnki zupy każdy po około 50 litrów.

Poza jedzeniem uczniowie z ZSG organizują zbiórki odzieży, kosmetyków, środków pielęgnacyjnych, a rok temu zorganizowali zbiórkę skarpetek. — Współpracuję z różnymi instytucjami i nigdy nie jestem sama — dodaje Anna Miecznikowska. — Zawsze mogę liczyć na młodzież. Oni uczą się rozumienia drugiego człowieka takim, jaki on jest, bez względu na sytuację, w której się znalazł. Uczę ich tego, że nigdy nie wiemy, w jakiej sytuacji się znajdziemy i warto zatrzymać się i obejrzeć naokoło. Nie żyjemy tylko dla siebie i nie powinniśmy widzieć tylko czubka swojego nosa.

K