Silny wiatr w Elblągu i powiecie. Strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy

2021-10-22 09:04:14(ost. akt: 2021-10-22 09:29:57)

Autor zdjęcia: OSP Krzewsk

W ciągu ostatniej doby strażacy z całej Polski przeprowadzili ponad 10 tysięcy interwencji związanych z silnym wiatrem — najwięcej w województwach dolnośląskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Jak sytuacja wyglądała w Elblągu i powiecie elbląskim?

W czwartek 21 października niemal nad całą Polską przechodziły silne wichury. Uszkodzone dachy, połamane drzewa, konary blokujące drogi i przerwy w dostawach prądu — takie sytuacje miały miejsce w kraju w związku z porywistym wiatrem.

Ostatniej doby strażacy z Warmii i Mazur interweniowali ponad 500 razy — większość interwencji dotyczyła zdarzeń związanych z usuwaniem złamanych i wyrwanych drzew, a 14 razy usuwano konary z samochodów.

57 zdarzeń dotyczyło uszkodzeń budynków, a 21 — zerwania linii energetycznych i telefonicznych.

Jak sytuacja wyglądała w Elblągu i powiecie elbląskim?


Strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu i zespoły z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowali w sumie 60 razy. 11 interwencji dotyczy samego Elbląga, a 49 powiatu elbląskiego.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, nie odnotowano rannych. Zdarzenia dotyczyły w dużej mierze usuwania połamanych drzew. Jedno z poważniejszych zdarzeń miało miejsce w Elblągu około godziny 16, kiedy ruch tramwajowy musiał zostać wstrzymany w związku z konarem, który spadł na trakcję. Usunięcie przeszkody zajęło strażakom około 40 minut.

Blokujące drogę powalone drzewo w miejscowości Balewo, usuwali strażacy ochotnicy z OSP Krzewsk.

Fot. OSP Krzewsk


Według prognoz IMGW dziś nadal będzie mocno wiało. Wiatr ma wiać z prędkością od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h.


Fot. źródło: PSP Elbląg