Żołnierze z Braniewa szkolili uczniów z Elbląga [ZDJĘCIA]

2021-10-22 12:10:44(ost. akt: 2021-10-22 10:13:22)

Autor zdjęcia: 43 blp

Na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie odbyło się szkolenie klasy wojskowej z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich, nawiązywania łączności oraz działań taktycznych w terenie.
Po raz kolejny mieliśmy przyjemność skorzystać z gościnności 43blp w Braniewie, za co serdecznie dziękujemy. Zajęcia praktyczne dla kadetów z oddziału klas wojskowych ZST-I w Elblągu to nieodzowny element szkolenia w ramach przedmiotu Edukacja Obronna. Wiedza i fachowość instruktorów WOT zawsze daje pewność, że zorganizowane przez nich ćwiczenia będą doskonałym uzupełnieniem szkolnych zajęć i cieszyć się będą dużym zainteresowaniem wśród młodzieży — mówi mjr SG rez. Dariusz Gocek, koordynator klas wojskowych ZST-I w Elblągu.


Kadeci mieli możliwość przyjrzenia się z bliska, jakim sprzętem na co dzień dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz zapoznania się z bronią będącą na wyposażeniu pododdziałów lekkiej piechoty WOT. Duży nacisk położony został także na szkolenie medyczne oraz prace na mapie.

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem, niektórzy już wstąpili w szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i służą w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie.

43 blp