Mateusz Morawiecki będzie na budowie przekopu Mierzei Wiślanej

2021-10-25 09:13:49(ost. akt: 2021-10-25 10:52:39)

Autor zdjęcia: Urząd Morski w Gdyni

Dziś na terenie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną odbędzie się uroczystość nadania imienia Mostu Południowemu.
Dziś (25.10.), premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystości nadania imienia posła Jerzego Wilka (1955-2021) Mostowi Południowemu na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną. ŚP Jerzy Wilk był gorącym zwolennikiem przekopu.

Jerzy Wilk urodził się 15 marca 1955 roku w Elblągu. Z zawodu był ekonomistą, przedsiębiorcą, a z zamiłowania społecznikiem i samorządowcem.

- Człowiek stanowczy, odpowiedzialny i wierny swoim przekonaniom. Pochodził z rodziny o silnych tradycjach patriotycznych, w której zasada „Bóg, Honor i Ojczyzna” były wyznawane przez kolejne pokolenia. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaangażował się w budowanie struktur i działalność NSZZ „Solidarność”, następnie współtworzył Komitet Obywatelski w Elblągu, był członkiem Porozumienia Centrum, a następnie Prawa i Sprawiedliwość - czytamy na stronie www.jerzywilk.pl.

Znana była szeroko jego wrażliwość i solidaryzm społeczny oraz chęć niesienia pomocy ludziom potrzebującym.

Przez 23 lata zarządzał Elbląską Spółdzielnią Niewidomych „ELSIN”. W tym zakładzie zatrudnienie znalazło blisko stu najbardziej poszkodowanych inwalidów – niewidomych, psychicznie chorych i umysłowo upośledzonych, głuchoniemych oraz ze schorzeniami ruchu. Współpraca z osobami niepełnosprawnymi pozwoliła mu lepiej zrozumieć, co to ból, cierpienie, niedostatek czy wykluczenie społeczne.

Poseł Jerzy Wilk

W 2013 został kandydatem Prawa i Sprawiedliwość na prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. Wybory te wygrał i przez półtora roku pełnił funkcję Prezydenta Elbląga. W tym czasie wprowadził wiele rozwiązań korzystnych dla miasta i zrealizował kilka ważnych inwestycji. Był zwolennikiem budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, wprowadzenia odpraw fitosanitarnych w Elbląskim Porcie oraz przeniesienia Urzędu Marszałkowskiego z Olsztyna do Elbląga.

W 1998 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w zakresie pomocy społecznej i zwalczania bezrobocia. W 2001 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

źródło: www.jerzywilk.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frodo #3078777 | 31.0.*.* 25 paź 2021 11:44

    a po co on tam potrzebny?zna sie na tym?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. chester #3078765 | 37.248.*.* 25 paź 2021 09:51

    nie udało się w Brukseli to lansik na przekopie

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz