Niedziela, 23 stycznia 2022. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Co z ulicą Nowogródzką?

2021-10-27 14:01:59 (ost. akt: 2021-10-27 12:26:35)

Autor zdjęcia: K

Ul. Nowogródzka, jedna z nowszych ulic Elbląga, z pewnością nie jest wizytówką miasta. Sąsiadująca z nią ul. Tarnopolska również wymaga naprawy. Dlaczego tak jest? I czy ich stan ulegnie poprawie? Pytał o to radny Cezary Balbuza.

— Ulica Nowogródzka jest jedną z nowszych ulic Elbląga i co prawda jest widoczna na mapach, ale w ujęciu technicznym jest to tylko kilkusetmetrowy dojazd na budowę ułożony z betonowych płyt, oczywiście bez chodnika — informował radny. — Budowy dobiegły końca i obecnie przy tej ulicy są zlokalizowane trzy mini osiedla budynków wielorodzinnych, liczące łącznie 13 budynków mieszkalnych. Są też trzy osiedla domków w zabudowie bliźniaczej oraz osiedle domków jednorodzinnych, łącznie to co najmniej kilkadziesiąt adresów. Jak dodawał radny, przy Nowogródzkiej znajduje się także przedszkole, do którego przywożone są dzieci z różnych części miasta.

— Nietrudno sobie wyobrazić, jaki ruch generuje kilkaset samochodów zlokalizowanych w rejonie ulicy Nowogródzkiej, szczególnie w godzinach porannych, gdzie dodatkowym zagrożeniem na wąskiej drodze jest ruch pieszych prowadzących dzieci do przedszkola.

Radny zauważał także, że we wrześniu, po obfitych deszczach zapadła się nawierzchnia sąsiadującej z Nowogródzką ulicy Tarnopolskiej, uniemożliwiając przejazd. Cezary Balbuza postanowił zapytać prezydenta Elbląga, kiedy zostanie wykonana docelowa struktura ulicy Nowogródzkiej i kiedy zostanie naprawiona nawierzchnia ulicy Tarnopolskiej.

W odpowiedzi otrzymanej przez Janusza Nowaka, wiceprezydenta miasta czytamy, że budowa drogi docelowej ulicy Nowogródzkiej zostanie rozpatrzona na etapie prac nad projektem budżetu roku 2022. — Powyższe uzależnione będzie od możliwości zabezpieczenia środków finansowych Gminy Miasta Elbląg oraz możliwości w zakresie pozyskania środków zewnętrznych na realizację tego zadania.

Jeśli chodzi o naprawę nawierzchni ulicy Tarnopolskiej, wiceprezydent poinformował, że w ostatnim czasie była ona naprawiana już dwukrotnie. — Przyczyną jej ciągłego uszkadzania są wody opadowe, które z uwagi na brak części kanalizacji deszczowej po gwałtownych opadach niszczą i podmywają konstrukcję drogi bezpośrednio pod płytami — tłumaczył wiceprezydent. — Skuteczne przeciwdziałanie podmywaniu nawierzchni drogi wymaga wykonania prac inwestycyjnych polegających na budowie docelowej konstrukcji drogi wraz z kanalizacją deszczową.

Jak zaznaczał Janusz Nowak, inwestycje związane z budową docelowego układu drogowego na tym osiedlu mają być planowane sukcesywnie, uwzględniając możliwości finansowe samorządu. — W pierwszej kolejności rozważona do realizacji zostanie ulica Nowogródzka, w której wykonano już kanalizację deszczową — kontynuował wiceprezydent. I dodawał: — W chwili obecnej nie ma możliwości zabezpieczenia środków z bieżącego utrzymania dróg na wykonanie kolejnej interwencyjnej naprawy nawierzchni ulicy. Wyłączony z ruchu odcinek ulicy Tarnopolskiej jest odpowiednio oznakowany, a posesje tej ulicy mają zapewnione skomunikowanie do ulicy Fromborskiej poprzez ulicę Druskiennicką i Okrężną.
K

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zuzanna #3082429 | 138.199.*.* 25 lis 2021 22:12

  Witam, Potrzebujesz środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej? kupić samochód lub dom? Potrzebujesz pomocy finansowej z powodów osobistych? Radzę skontaktować się z „NOVELTY FINANCE INC”, aby pomóc Ci w uzyskaniu wymaganych środków. Są elastyczne: oferują różne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które można dostosować do własnych potrzeb finansowych i okoliczności przy dotowanym oprocentowaniu w wysokości 3%. Jeśli potrzebujesz pożyczki w ciągu 24 godzin, skontaktuj się z „NOVELTY FINANCE INC” za pośrednictwem tego adresu e-mail: (noveltyfinances@gmail.com) LUB skontaktuj się z Daviną Claire przez WhatsApp/Telegram pod numerem: +447915601531, aby uzyskać więcej informacji i uzyskać informacje ustne.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hdhdh #3079197 | 5.184.*.* 28 paź 2021 08:39

  Mi pasuje, bardzo dobra droga jest. W miescie sa waznejsze remonty niż robienie tej drogi

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zainteresowana #3079127 | 78.88.*.* 27 paź 2021 17:25

  Tam jest straszna nawierzchnia. Koniecznie trzeba ją naprawić uaf

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz