Przypominamy: na ul. Bema będzie zmiana organizacji ruchu!

2021-11-01 18:01:00(ost. akt: 2021-10-29 10:27:18)

Autor zdjęcia: EPWiK

"PBO EKOBUD sp. z o.o. informuje, iż w celu dokonania modyfikacji trasy rurociągu sanitarnego z dniem 03.11.2021 r. wznowi prace remontowe w ulicy Bema na odcinku od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Komeńskiego.
Tym samym nastąpią zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego. Na wyżej wymienionym odcinku ulicy Bema ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku w stronę ulicy Łęczyckiej.

W przeciwnym kierunku będą wyznaczone objazdy. Objazd po północnej stronie ulicy Bema będzie się odbywał ulicami: Saperów, 13 Pułku (pozostanie ona jednokierunkową, ale w przeciwną stronę, czyli w kierunku ulicy Kościuszki), Kościuszki, Wspólną, Sienkiewicza i Orzeszkowej. Możliwy będzie również objazd ulicami: Komeńskiego, Kochanowskiego Wojska Polskiego i Mickiewicza.

W okresie prowadzenia robót sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ulicy Bema z ulicą Żeromskiego i ulicą Saperów zostaną wyłączone. Zakończenie robót planowane jest na 26.11.2021 r.

Prosimy kierowców o zapoznanie się z trasami objazdu pokazanymi na załączonym schemacie oraz przestrzeganie obowiązującego oznakowania.

Ponadto ZKM w Elblągu informuje, że w związku z przebudową sieci kanalizacyjnej w ciągu ul. Bema oraz związaną z tym zmianę organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Komeńskiego do skrzyżowania z ul. Żeromskiego od 3 listopada do odwołania, na liniach nr 15, 16, 22, 23, tylko na jednym kierunku wprowadzone zostaną objazdy:

Dla autobusów linii nr 15, 16, 22 jadących w kierunku skrzyżowania Bema-Kościuszki – od ul. Bema, przez ul. Komeńskiego, Kochanowskiego, Żeromskiego do ul. Bema i dalej po stałej trasie.

Autobusy linii nr 15, 16 i 22 będą zatrzymywać się na przystanku przy ul. Żeromskiego.

Dla autobusu linii nr 23 jadącego w kierunku dworca - od ul. Bema przez ul. Komeńskiego, Kochanowskiego, Żeromskiego do al. Grunwaldzkiej i dalej po trasie.

Uwaga, autobus linii nr 23 w kierunku dworca pominie przystanek przy ul. Żeromskiego.

EPWiK, ZKM