Czwartek, 2 lutego 2023. imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy

Concordia wygrywa z Motorem i zostaje nowym liderem [ZDJĘCIA]

2021-11-02 08:43:25 (ost. akt: 2021-11-02 08:45:11)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Trwa dobra passa piłkarzy Concordii. Podopieczni trenera Krzysztofa Machińskiego znów zagrali w Elblągu i odnieśli cenne zwycięstwo nad Motorem Lubawa 2:1. Po tym spotkaniu ponownie zostali liderem w tabeli.

• Concordia Elbląg — Motor Lubawa 2:1 (0:0)
0:1 — Zasuwa (59), 1:1, 2:1 — Wieliczko (69,83)

CONCORDIA: Leszczyński — Piech, Szawara, P. Pelc (57 Lewandowski), Bukacki, Drewek, Tomczuk (67 Błaszczyk), Skierkowski, Kopka, Szmydt, M. Pelc (46 Wieliczko)

MOTOR: Kościński — Dąbkowski (87 Kuczyński), Gerka, Zelmański, Śnieżawski, Modzrewski, M. Szymański (73 Zdunek), Zasuwa (82 F. Szymański), Goździejewski, Ewertowski, Olejniczak.


Gospodarze byli faworytem i nie zawiedli, choć zwycięstwo wyszarpali dopiero w końcówce spotkania. W pierwszej odsłonie meczu, każda ze stron, miała po jednej okazji do zmiany wyniku, ale na wysokości zadania stanęli obaj bramkarze Kacper Leszczyński (Concordia) i Damian Kościński (Motor), którzy swoimi interwencjami zachowali czyste konto.

Po przerwie na prowadzenie wyszli goście, po tym jak Adrian Zasuwa, strzelił z pola karnego i umieścił piłkę w siatce. Dziesięć min później, był już remis, po tym jak Patryk Wieliczko z bliska wpakował piłkę do siatki.

W 75 min Concordia mogła podwyższyć rezultat, ale Radosław Bukacki nie wykorzystał rzutu karnego, strzelając dwa metry nad bramką. Wynik spotkania ustalił w końcówce pojedynku Wierzba, precyzyjnym strzałem z pola karnego.

Jerzy Kuczyński