Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Elbląg: Policjanci podsumowują długi weekend na ulicach [ZDJĘCIA]

2021-11-02 20:00:22 (ost. akt: 2021-11-02 14:03:02)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

To był pracowity czas dla służb pełniących dyżury w związku z czasem Wszystkich Świętych na drogach Elbląga i powiatu elbląskiego pojawiła się większa liczba policyjnych patroli i to nie tylko w okolicach cmentarzy. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu trzech dni przebadali na zawartość alkoholu ponad 500 kierujących. Obsłużono 30 zdarzeń drogowych (kolizje), zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących oraz 5, którzy kierowali mimo orzeczonego wobec nich sądowego zakazu. 


W niedzielę przy ul. Mazurskiej w Elblągu policjanci zatrzymali patrolowo-interwencyjni zatrzymali do kontroli drogowej samochód kia rio, którym kierował 27-latek. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem. 

Również w niedzielę przy ul. Bohaterów Westerplatte w Pasłęku policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli volkswagena. Kierujący nim mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Policjanci w trakcie kontroli wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało 1,06 promila alkoholu w organizmie.   

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Warto przypomnieć, że tegoroczne działania w ramach Akcji Znicz zaplanowano do 2 listopada. Policjanci przypominają, więc o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach w czasie powrotów. 

KMP w Elblągu