Elbląg: Pododdział udarowy musiał poczekać, ale już działa

2021-11-03 14:28:50(ost. akt: 2021-11-03 10:59:57)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Działalność oddziału neurologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu wznowiono po 2 miesiącach. Pododdział neurologiczny na ponowne otwarcie czekał dłużej.
Oddział neurologiczny elbląskiego szpitala został tymczasowo zamknięty 1 lipca tego roku.

— Specjalizacja neurologiczna nie cieszy się dużą popularnością — mówiła Elżbieta Gelert, dyrektorka WSZ w Elblągu, podczas specjalnie zorganizowanej pod koniec czerwca konferencji.

I tłumaczyła: — Od 5 lat nie mamy żadnego rezydenta, który chciałby specjalizować się w neurologii. Każdemu przybywa lat, również naszym lekarzom. W ostatnim czasie 4 osoby z oddziału przeszły na emeryturę, a niebawem przejdą na nią 2 kolejne.

W związku z problemami z kadrą lekarską, od 1 lipca funkcjonowanie oddziału neurologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zostało zawieszone na dwa miesiące. Działalność wznowiono zgodnie z planem 1 września 2021 roku.

Niestety, kolejna przekazana przez placówkę wiadomość nie była tak dobra.
— W ślad za informacją o wznowieniu działalności neurologii informujemy, że z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia udzielania ciągłości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia udarów — zawieszenie działalności Pododdziału Udarowego zostało przedłużone do dnia 31.10.2021 roku — przekazał szpital pod koniec sierpnia.

I tym razem obyło się bez opóźnień, a pododdział udarowy oddziału neurologicznego WSZ w Elblągu wrócił do pracy z początkiem listopada.

Odwiedziny w szpitalu ograniczone


Warto przypomnieć, że od 2 listopada odwiedziny pacjentów wszystkich oddziałów placówki zostały ograniczone do odwołania z powodu zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego wzrostem liczby osób zakażonych COVID-19.

Szpital informuje, że w wyjątkowych przypadkach dopuszcza się u pacjenta odwiedziny maksymalnie jednej osoby — bez objawów infekcyjnych i zakażanie COVID-19 oraz wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym danego oddziału.

Wyjątki dotyczą też oddziału niemowlęcego i pediatrycznego — w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby, która nie ma objawów infekcyjnych.

Jeżeli chodzi o porody rodzinne, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur może w nich uczestniczyć jedna osoba towarzysząca, u której nie stwierdzono objawów infekcyjnych i zakażenia COVID-19.