środa, 25 maja 2022. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

W elbląskim dowództwie zakończył się kolejny trening sztabowy

2021-11-09 12:30:00 (ost. akt: 2021-11-08 13:15:56)

Autor zdjęcia: kpt. Agnieszka Pytko

W piątek zakończyła się trzecia część rozpoczętego w lutym cyklu szkoleń Amber Bridge. Jakie umiejętności tym razem szlifowali żołnierze z Polski i zagranicy?

W elbląskim Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód zakończył się kolejny trening w ramach cyklu Amber Bridge.

– Pierwszy z nich rozpoczął się w lutym bieżącego roku. Wtedy to żołnierze szkolili się na polowym stanowisku dowodzenia, a trening miał na celu doskonalenie ich umiejętności planowania działań bojowych – informuje ppłk Dariusz Guzenda.
I wyjaśnia, że realizowane zadania koncentrowały się na doskonaleniu zarówno indywidualnych, jak i zespołowych umiejętności w poszczególnych komórkach dowództwa.

Kolejny – majowy trening – był podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmował wykłady połączone z warsztatami, a drugi – działania bojowe na polowym stanowisku dowodzenia. Jedną z jednostek, której elbląskie dowództwo dowodziło podczas Amber Bridge 21 – 2 była 7 Dukielska Brygada Zmechanizowana z Czech, która od długiego już czasu współpracuje z DWDP-W podczas ćwiczeń.

W 2018 – przypomnijmy – czeska brygada występowała w strukturach ćwiczebnych dywizji podczas ćwiczeń Saber Strike – 18 i Anakonda – 18, a październiku 2020 żołnierze elbląskiego dowództwa wspierali czeską brygadę podczas ćwiczenia Decisive Vision – 20.


Trzecia część tegorocznego cyklu szkoleń – Amber Bridge 21 – 3 zakończyła się w miniony piątek. Podobnie jak w maju, i tym razem w ćwiczeniach brali udział żołnierze afiliowanych do elbląskiego dowództwa jednostek – litewskiej brygady „Żelazny Wilk”, 7 Dukielskiej Brygady Zmechanizowanej z Czech oraz polskiej 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

– Wspólne treningi i ćwiczenia rozwijają współpracę, ułatwiają wzajemne zrozumienie i zapewniają bezproblemowe działanie dowództwa w ramach łańcucha dowodzenia NATO – podsumowuje ppłk Dariusz Guzenda.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB