Niedziela, 28 listopada 2021. Imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Hokeistka z Elbląga MVP meczu podczas Turnieju Czterech Narodów w Islandii

2021-11-14 12:26:38 (ost. akt: 2021-11-15 08:54:42)
Maja Brzezińska po meczu została nagrodzona tytułem MVP jako najlepsza zawodniczka meczu

Maja Brzezińska po meczu została nagrodzona tytułem MVP jako najlepsza zawodniczka meczu

Autor zdjęcia: UKS Wikingowie

W sobotę 12 listopada zakończył się Turniej Czterech Narodów Juniorek U18 w hokeju na lodzie w Reykiaviku. Z orzełkiem na piersi wystąpiły dwie zawodniczki z Elbląga: Maja Brzezińska (16 lat) i Julia Grzelak (17 lat), które hokejowego abecadła uczyły się w elbląskim UKS Wikingowie.

To był rewelacyjny debiut Mai Brzezińskiej w wydarzeniu takiej rangi! Pierwszego dnia turnieju Polki pokonały gospodarzy Turnieju — Islandię z wynikiem 3:2.

Pierwszą bramkę dla Polek strzeliła Maja. Drugiego dnia przeciwniczkami Orlic była drużyna z Wielkiej Brytani. Jedyną bramkę dla Reprezentacji strzeliła grająca z numerem 8 Maja Brzezińska, która po meczu została nagrodzona tytułem MVP jako najlepsza zawodniczka meczu.

W sobotnim spotkaniu przeciwko drużynie z Hiszpanii Maja strzeliła kontaktową bramkę na 3:4, ale niestety Polkom zabrakło czasu na zremisowanie spotkania. Komentatorzy bardzo chwalili Maję za jej odważną, szybkę grę i docenili ciężką pracę na lodzie, jaką wykonała dla swojej drużyny, zdobywając bramki i asystując przy innych.

Fot. UKS Wikingowie

Historia Mai i Julki pokazuje, że w mieście bez tradycji hokejowych, w których nie ma drużyn seniorskich hokeja na lodzie rodzą się talenty hokejowe, które dobrze rozwijane mogą dać początek do występów w dużych imprezach hokejowych rangi międzynarodowej.

Trenerzy UKS Wikingowie — Ireneusz Wala i Krzysztof Kurnicki nauczyli dziewczyny podstaw i znaleźli drogę do dalszego rozwoju zawodniczek. A udany występ w Kadrze Narodowej to już ich ciężka praca oraz determinacja Mai i Julii, oraz poświęcenie ze strony rodziców.

Zawodniczkom życzymy powodzenia, przed nimi klubowe występy ligowe w hokeju kobiet oraz wiosenny udział w Mistrzostwach Świata w barwach biało-czerwonych!

UKS Wikingowie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anon #3081032 | 83.8.*.* 14 lis 2021 13:17

    Woooow!!! Gratulacje!!! Można w Elblągu zobaczyć naszych hokeistów w akcji?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz