Nasi samorządowcy nagrodzeni!

2021-11-19 16:43:25(ost. akt: 2021-11-19 13:52:05)
Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo, został wybrany najpopularniejszym wójtem 2021

Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo, został wybrany najpopularniejszym wójtem 2021

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wczoraj w Olsztynie odbył się V Kongres Przyszłości, podczas którego oficjalnie podsumowany został plebiscyt na Najpopularniejszego Samorządowca 2021 roku. Wśród laureatów znalazła się trójka reprezentantów z okolic Elbląga.
Bardzo dziękuję mieszkańcom gminy Milejewo – to właśnie im zawdzięczam to ogromne wyróżnienie i zaszczyt – to oni tworzą wyjątkową, pełną inicjatyw i pomysłów kreatywną społeczność – mówi Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo, który zdobył w naszym plebiscycie tytuł najpopularniejszego wójta.

Jego zdaniem mieszkańcy doceniają przede wszystkim inwestycje, które prowadzi na terenie gminy.

– Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej, modernizacja oświetlenia ulicznego, powstanie Klubu Malucha i Klubu Senior +, wsparcie teleopieką medyczną najbardziej potrzebujących mieszkańców, inwestycje drogowe oraz estetyzacja poszczególnych miejscowości naszej gminy – to są te najważniejsze przedsięwzięcia ostatnio realizowane. Nie bez znaczenia, zapewne są również wyróżnienia, które zdobyliśmy w ostatnim czasie, czyli wyróżnienie w konkursie wojewódzkim „Godni Naśladowania” czy nagroda „Gmina Roku 2020” w plebiscycie Orły Polskiego Samorządu. Zwyciężyć w plebiscycie, w którym decydujący głos mają mieszkańcy, to jednak szczególne wyróżnienie, które z jednej strony jest docenieniem dotychczasowych wysiłków na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny, a z drugiej – motywacją do dalszych działań – przyznaje Krzysztof Szumała.

Trzecie miejsce w kategorii "Najpopularniejszy Wójt" zajął Zygmunt Tucholski. Wójt gminy wiejskiej Elbląg przyznaje, że najbardziej satysfakcjonują go kolejne wpływające na poprawę warunków życia mieszkańców inwestycje, które udaje się realizować.

– W ostatnim okresie priorytetem było wdrożenie i realizacja zadań w ramach Funduszu Sołeckiego, uruchomienie gminnej komunikacji autobusowej oraz budowa i modernizacja infrastruktury drogowej – wylicza Zygmunt Tucholski.

I zaznacza: – Od ponad 30 lat nierozerwalnie jestem związany z gminą Elbląg. Bardzo lubię swoją pracę, moją gminę oraz ludzi, dla których pracuję i z którymi pracuję. Cieszy mnie każde działanie, które przynosi korzyści i ułatwia życie mieszkańcom. Nie wszystkie marzenia i potrzeby można zrealizować tak, jakby oczekiwali tego nasi mieszkańcy. Mimo wszystko kieruję się dewizą "wystarczy chcieć", a chcieć to móc.

Gmina Elbląg jest według Zygmunta Tucholskiego wyjątkowa, ponieważ wyjątkowi są sami jej mieszkańcy. Ale nie tylko. – Unikatowość naszej gminy wynika również z nieprzeciętnych walorów przyrodniczo-krajobrazowych, czyli Zalewu Wiślanego, rzeki Nogat, Kanału Elbląsko-Ostródzkiego, jeziora Drużno i Wysoczyzny Elbląskiej. Teren depresyjny Żuław przekłada się na dużą skalę zagrożeń powodziowych, a jednocześnie stwarza dogodne warunki glebowe, sprzyjające wysoko rozwiniętej produkcji rolnej. Dogodne położenie geograficzne na trasie Gdańsk-Warszawa stwarza przyjazne warunki dla dynamicznie rozwijającej się wielobranżowej przedsiębiorczości oraz na intensywny wzrost indywidualnej zabudowy mieszkaniowej. Wszystkie te elementy mają swoje odzwierciedlenie w wiodącej pozycji naszej gminy województwie warmińsko-mazurskim – stwierdza wójt.

W kategorii "Najpopularniejszy burmistrz" zwyciężyła Renata Bednarczyk, burmistrzyni miasta i gminy Młynary.

Pani burmistrz nie ukrywa, że zależy jej na rozwoju gminy Młynary – cały czas stara się prowadzić na jej terenie inwestycje.

– Mimo że zastałam gminę w trudnej sytuacji finansowej, udaje nam się jednocześnie spłacać zadłużenie, ale i inwestować – mówi Renata Bednarczyk.

Dlaczego jej zdaniem gmina Młynary jest wyjątkowa? – To gmina miejsko-wiejska, czyli łączy wieś i miasto – trzeba więc umiejętnie dzielić środki finansowe. Dlaczego jest wyjątkowa? Przede wszystkim ze względu na przepiękną naturę, która nas otacza. Jesteśmy malutką społecznością, ale dzięki temu dobrze zintegrowaną i wszystkim nam leży na sercu dobro naszej gminy – przyznaje pani burmistrz.


Renata Bednarczyk zaznacza, że jej zdaniem najważniejszym miernikiem pracy każdego samorządowca jest zadowolenie mieszkańców. – Tym bardziej cenny dla mnie jest taki ranking. Jest to dla mnie motywacją do dalszego działania – przekazuje zwyciężczyni naszego plebiscytu w kategorii "Najpopularniejszy Burmistrz".

Renata Bednarczyk zwyciężyła w kategorii
Fot. Zbigniew Woźniak
Renata Bednarczyk zwyciężyła w kategorii "Najpopularniejszy Burmistrz"