Elbląg: Ciepłe czapki trafią do potrzebujących

2021-11-21 08:00:00(ost. akt: 2021-11-20 11:18:39)

Autor zdjęcia: pixabay

Do 15 grudnia potrwa akcja "Ciepła czapka", w ramach której wspomóc można najbardziej potrzebujących mieszkańców Elbląga. Jak wziąć udział w inicjatywie?
W związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz czasem Świąt Bożego Narodzenia Elbląskie Centrum Usług Społecznych rozpoczęło akcję społeczną “Ciepła czapka”. Każdy mieszkaniec Elbląga może przynieść ciepłą czapkę wraz z przyczepioną karteczką, na której będą napisane ciepłe słowa dla obdarowanego. Wszystkie ciepłe rzeczy przyniesione podczas akcji trafią do osób najbardziej potrzebujących — przekazują organizatorzy akcji.

Inicjatywa ma na celu wsparcie osób ubogich i potrzebujących ręcznie zrobioną czapką lub szalikiem, ale również ciepłym słowem.

Ponadto Elbląskie Centrum Usług Społecznych pragnie zachęcić mieszkańców do zwrócenia uwagi na los sąsiadów, w szczególności starszych i samotnych. Czasami wystarcza, krótka rozmowa, aby móc zmienić czyjeś życie.

Ciepłe czapy i szaliki zostawić należy w Punkcie Przyjęć Klienta w Elbląskim Centrum Usług Społecznych przy ul. Winnej 9 lub w Dziale Organizowania Usług Społecznych przy Pl. Dworcowy 3A lokal nr N na 1 piętrze w godzinach 7:30 do 15:30.

Więcej informacji pod numerem: 55 230 60 42.