Tak będzie wyglądał nowy biurowiec w Elblągu

2021-11-24 12:24:56(ost. akt: 2021-11-24 10:33:14)
Tak będzie wyglądał nowy biurowiec w Elblągu

Tak będzie wyglądał nowy biurowiec w Elblągu

Autor zdjęcia: materiały prasowe inwestora

Biurowiec Porta Mare, który właśnie otrzymał pozwolenie na budowę, będzie największym obiektem klasy A w Elblągu. Nowoczesny budek powstanie na elbląskiej Wyspie Spichrzów. Budowa ruszy wiosną przyszłego roku.
Budynek składał się będzie z siedmiu segmentów, które cechować będą charakterystyczne spadziste dachy zwrócone w kierunku rzeki Elbląg.

— Całość ma nawiązywać do zabytkowej starówki oraz historycznej zabudowy tego obszaru — zaznaczają inwestorzy.

Biurowiec zlokalizowany na nabrzeżu przy ul. Warszawskiej ma oferować ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych wysokiej klasy biur oraz powierzchnie handlowo-usługowe i przestrzeń pod działalność aparthoteli.

— Jestem przekonany, że Porta Mare nie tylko da impuls rozwojowy Elblągowi i ściągnie do miasta firmy, które ulokują tu swoje oddziały, ale także będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Jeśli chodzi o przestrzenie biurowe, będą to elastyczne, łatwe do przearanżowania powierzchnie, które będą oferowały zróżnicowane rozwiązania dla najemców. Od klasycznych gabinetów przez biura typu open space, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, sale focusowe po wirtualny adres. Dlatego dobrze będzie się tu czuł także młody, stawiający pierwsze kroki lokalny biznes. Z kolei partery, w których ulokują się usługi i handel będą atrakcyjną ofertą dla elblążan odwiedzających centrum miasta — przekonuje Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP sp. z o.o.

Inwestycja powstanie w ramach Programu Fabryka, który Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (spółka akcyjna Skarbu Państwa wspierająca restrukturyzację polskich przedsiębiorstw — przyp. red.) uruchomiła w połowie 2018 roku. Jego celem jest wsparcie rozwoju średnich miast poprzez budowę biurowców. Do tej pory, prócz Elbląga, do projektu przystąpiły między innymi Włocławek i Stalowa Wola, w której prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Biurowce powstające w ramach inicjatywy mają spełniać szereg kryteriów, wśród których można wymienić dobrą lokalizację, dostępność komunikacyjną, udogodnienia dla rowerzystów, dostęp do funkcji komunalnych i usług towarzyszących. Budynki cechować ma również wysoki standard.

Teren pod realizację biurowca wskazał elbląski samorząd. W średniowieczu Wyspa Spichrzów stanowiła gospodarcze zaplecze miasta. To tam lokowano urządzenia niezbędne do obsługi dalekosiężnego handlu, portu i stoczni. Znajdowały się tam również warsztaty rzemieślnicze i spichrze. Obszar jest objęty opieką konserwatorską, która determinuje kształt budynku i przebieg realizacji inwestycji.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Chińczyk #3082148 | 188.147.*.* 24 lis 2021 13:04

    "Porta Mare"??? Kuźwa "Drzwi morskie"!!! „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.“ Ciekaw jestem kiedy w Polsce wprowadzą jako obowiązujący język urzędowy język angielski.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz