Wtorek, 6 grudnia 2022. imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Błoto na ulicach utrudnia życie kierowcom

2021-11-24 14:46:33 (ost. akt: 2021-11-24 12:54:17)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

W ostatnim czasie wpływa do nas wiele zgłoszeń dotyczących zanieczyszczonych dróg — przekazują elbląscy strażnicy miejscy. Kto jest odpowiedzialny za błoto na ulicach i jak pociągnąć daną osobę do odpowiedzialności?

Podejmowane przez strażników interwencje dotyczą zanieczyszczeń dróg spowodowanych przede wszystkim przez pojazdy wyjeżdżające z okolic budów — informuje Iwona Łojewska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

I dodaje: — Jesień i panujące w związku z nią warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach utrzymuje się błoto, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych — kolizji czy nawet wypadków.

Zadaniem strażnika miejskiego jest w takich sytuacjach ustalenie osoby odpowiedzialnej za zabłocenie. Zwykle jest to kierownik danej budowy.

— Osoba ta zostaje zobowiązana do niezwłocznego oczyszczenia drogi. Ponadto może zostać ukarana mandatem karnym za wykroczenie z art. 91 kw, który stanowi: "Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd, lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany" — wyjaśnia Łojewska.

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Polpot #3082184 | 5.173.*.* 24 lis 2021 15:24

    Strażników miejskich na Dąbrowskiego zapraszamy - niszczenie zieleni i parkowanie na trawnikach przy przy prywatnym przedszkolu. Ogólnie syf w tej okolicy!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz