Jak poprawnie aplikować kremy do twarzy?

2021-11-25 20:18:32(ost. akt: 2021-11-25 20:23:13)   Artykuł sponsorowany
Praktycznie każdy z nas sięga codziennie po taki produkt, jakim jest krem do twarzy. To właściwie podstawa naszej pielęgnacji. W zależności od właściwości może być to kosmetyk używany rano lub wieczorem. Inna może być także strefa, w jakiej go aplikujemy – w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się nie tylko kremy do twarzy, ale także te produkty, które wklepujemy w okolicach pod oczami. Ale czy wiemy, jak poprawnie stosować tego rodzaju kosmetyki i jaką technikę aplikacji wybrać?
 
O kremach do twarzy słów kilka…
Kremy do twarzy to kosmetyki, które stale goszczą w naszej pielęgnacji. Różnią się od siebie właściwościami, składnikami aktywnymi, czasami sposobem aplikacji czy po prostu konsystencją. Bez problemu znajdziemy kosmetyki o formule żelowej, która szybko się wchłania, ale także i te, które mają postać bardzo gęstej maski i wchłaniają się znacznie dłużej. 
 
Kremy do twarzy to produkty, które mogą mieć działanie kojące, napinające, łagodzące, przeciwzmarszczkowe, antybakteryjne, złuszczające… a to tylko początek listy. Jeżeli zmagamy się z konkretnym problemem, takim jak choćby przebarwienia, powinniśmy szukać kremu, który będzie pomagał nam w walce z utrapieniem tego rodzaju. Dobrze jest wybrać preparat zawierający w składzie substancje aktywne o działaniu rozjaśniającym. 
 
Kiedy stosować kremy do twarzy?
Na wstępie warto dodać, że kremy do twarzy można stosować nawet kilka razy dziennie – w zależności od potrzeb skóry, które mogą zmieniać się nawet na skutek nadejścia innej pory roku. Zakłada się jednak, że po kosmetyki tego rodzaju sięgamy przynajmniej dwa razy, czyli rano i wieczorem. Ważne również, o jakich preparatach mówimy. Kremy do twarzy mogą mieć w końcu właściwości ochronne, co oznacza, że mowa przede wszystkim o kosmetykach zawierających filtry przeciwsłoneczne. Ich działanie niestety nie trwa przez cały dzień, dlatego zaleca się je reaplikować w momencie, gdy tylko będzie to możliwe. 
 
Jak poprawnie nakładać na skórę kremy do twarzy?
Techniki aplikacji są bardzo różne. Czasami różnica związana jest ze specyficznymi wymaganiami naszej cery. Na przykład nie zaleca się, aby w przypadku skóry delikatnej czy szczególnie wrażliwej stosować technikę pobudzania krążenia poprzez intensywne oklepywanie buzi opuszkami palców. Co wybrać w zamian, aby mieć pewność, że produkt dobrze się wchłonie? Lepiej postawić na bardzo delikatne ruchy rozcierania, bez zbędnego naciągania skóry.
 
Wszelkiego rodzaju kremy do twarzy powinny być nakładane wyłącznie w momencie, gdy nasza cera zostanie wcześniej dokładnie oczyszczona. Demakijaż to absolutna podstawa, ale także i poranne mycie twarzy ma znaczenie. Nasze dłonie również powinny być czyste. O czym jeszcze nie warto zapominać? Niektóre kremy do twarzy możemy rozgrzać w dłoniach przed ich aplikacją. Zawsze nakładamy produkt równomiernie, nie zapominając o szyi i dekolcie. Uważajmy jednak na okolice oczu i ust, bo wiele produktów tego rodzaju nie nadaje się do stosowania w tych rejonach. 
 
Jeżeli wieczorem chcemy zastosować serum, to właśnie ono powinno zostać zaaplikowane jako pierwsze. Krem będzie tworzył warstwę okluzyjną. A co, jeżeli mowa o kremie z filtrem? Najpierw sięgamy po kosmetyk o działaniu nawilżającym, a dopiero później ochronnym. Kremy do twarzy o różnych właściwościach i przeznaczone zarówno do stosowania na dzień, jak i na noc znajdziesz na stronie https://www.lorealparis.pl/.