Narożnik skórzany czy materiałowy?

2021-11-29 17:42:45(ost. akt: 2021-12-15 08:10:10)   Artykuł sponsorowany
Szukasz idealnego narożnika do swojego salonu? Możesz rozważyć meble skórzane, które są eleganckie i ponadczasowe lub tapicerowane meble wypoczynkowe. Te z kolei są cenione ze względu na komfort, jaki daje siedzenie lub leżenie na miękkim, ciepłym siedzisku pokrytym tkaniną.
Oprócz kwestii estetycznych liczy się też łatwość pielęgnacji. Jakie w utrzymaniu czystości są narożniki ze skórą naturalną, a jakie meble obite tkaniną? Okazuje się, że dzięki zastosowaniu materiałów z dodatkiem teflonu nie wymagają one specjalnego czyszczenia, a powłoka hydrofobowa skutecznie chroni przed trwałymi zabrudzeniami. Zatem, co wybrać? Luksusowe meble skórzane ze skóry naturalnej albo ekologicznej? A może przyjemne w dotyku narożniki obite materiałem?

Obrazek w tresci

Meble wypoczynkowe ze skóry naturalnej i eko skóry
Do produkcji narożników wykorzystywana jest skóra naturalna lub jej ekologiczny odpowiednik. Wiele osób rezygnuje z tego pierwszego ze względów ideologicznych. Barierą może też okazać się wysoka cena. Jeżeli zatem rozglądasz się za meblami skórzanymi, to postaw na wariant z eko skóry. Za rozbudowany kilkuosobowy mebel z zagłówkami zapłacisz około 3000 złotych, a będziesz cieszył się pięknym i wygodnym siedziskiem.
Wiele osób deklaruje też, że na skórze naturalnej zabrudzenia są bardzo widoczne, a nieprawidłowe czyszczenie pozostawia plamy i zacieki. Problem nie występuje w przypadku materiału skóropodobnego albo tkaniny. Szczególnie, gdy kupujesz materiałowy narożnik odporny na plamy i wodę.

Co zamiast skóry naturalnej? Wybierz narożnik tapicerowany
Patrząc na to, jak dużym zainteresowaniem cieszą się narożniki materiałowe, sugerujemy wybranie ich do swojego domu, biura czy lokalu usługowego. Sprawiają one, że wnętrze wygląda na cieplejsze i bardziej przytulne, co wcale nie jest przesadą! Kanapy tapicerowane:
● są przyjemne w dotyku, co jest zasługą miękkiej tkaniny,
● są wytrzymałe na intensywną eksploatację, bo materiał ma wysoką odporność na przecieranie czy płowienie,
● są łatwe w utrzymaniu czystości, szczególnie gdy wybierzesz tkaniny przeznaczone dla alergików, hydrofobowe, nienasiąkliwe.

To, że narożniki tapicerowane tkaniną są tak popularne sprawia, że występują w różnych stylach oraz odcieniach. Z łatwością więc znajdziesz model, który będzie pasował do loftowego salonu czy nowoczesnego pokoju dziennego. Dobrym rozwiązaniem okaże się zwłaszcza zakup narożników materiałowych z funkcją spania. To bardzo lubiany i chętnie wybierany rodzaj mebli.

Obrazek w tresci

Narożniki skórzane vs. materiałowe. Co wybrać?
Zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie narożnik skórzany czy materiałowy? W stacjonarnym salonie meblowym możesz porównać obydwa modele poprzez dotyk. Jednak nawet bez tego wiadomo, że meble skórzane są chodne - kanapa zimna zimą nie zachęca do odpoczynku osób, które lubią czuć ciepło na swojej skórze. Siedzisko nie rozgrzewa się tak szybko jak to, wykonane z miękkiego materiału.

Ponadto skóra naturalna wymaga szczególnej troski i licznych zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem dedykowanych preparatów i akcesoriów. Nie zawsze jest to wadą - jeśli masz czas i możliwości to warto zadbać o mebel prawidłowo, aby materiał przez długi czas wyglądał zachwycająco, miał głęboki kolor i nie pękał w nieestetyczny sposób.

Meble wypoczynkowe ze skóry, eko skóry lub materiału - każdy z nich ma swoje zalety, ale też wymagania. Zastanów się zatem, jakie są Twoje oczekiwania i możliwości, zarówno finansowe, jak również dotyczące utrzymania sofy. A potem udaj się na poszukiwania wymarzonego mebla do swojego wnętrza.