"Grunt na medal" w Elblągu. Miasto cieszy się pierwszym miejscem w konkursie

2021-12-02 14:08:07(ost. akt: 2021-12-02 14:09:36)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Elbląg zajął pierwsze miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu „Grunt na medal”. Co było w nim oceniane?
Dziś w Warszawie odbyło się podsumowanie IX edycji konkursu „Grunt na medal”, w której uczestniczyli m.in. samorządowcy i przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Na miejscu nie zabrakło Witold Wróblewskiego — prezydenta Elbląga, który uplasował się na pierwszym miejscu w województwie.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszego terenu inwestycyjnego w poszczególnych województwach. Elbląg zgłosił do konkursu miejski teren inwestycyjny przy ul. Żuławskiej. Komisja konkursowa uznała go za najbardziej atrakcyjny na Warmii i Mazurach obszar dla potencjalnych inwestorów.

— To wyróżnienie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że działania samorządu przynoszą efekty. Miasto się rozwija, ma bardzo duży potencjał, co zresztą widać po zainteresowaniu inwestorów w ostatnim czasie. Zwycięski teren przy ul. Żuławskiej jest to miejski obszar o powierzchni ponad 3,4 h z przeznaczeniem pod zabudowę produkcyjno-usługową. Teren bardzo atrakcyjny i dobrze skomunikowany. Myślę, że wkrótce znajdzie się inwestor zainteresowany jego zagospodarowaniem — komentuje Witold Wróblewski.

Nagrodą w konkursie, oprócz przyznanego tytułu „Grunt na medal” oraz pamiątkowych statuetek i dyplomów, jest preferencyjne wskazanie zwycięskich terenów przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu inwestorom oraz prowadzona przez PAIH S.A. i zarządy województw promocja tych terenów na forum międzynarodowym.

Fot. UM Elbląg