Mobilny punkt pobrań znów w Elblągu

2021-12-13 14:38:06(ost. akt: 2021-12-13 14:41:15)

Autor zdjęcia: 43 blp

Wzrost zachorowań na Covid-19 sprawił, że coraz więcej osób kierowanych jest przez lekarzy na pobranie wymazu. By uniknąć oczekiwania w długich kolejkach, do Elbląga powrócił mobilny punkt pobrań tzw. drive-thru.
Punkt od poniedziałku 13 grudnia czynny jest na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Obsługą punktu zajmują się żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dynamiczny wzrost zakażeń na Covid-19 zarówno w naszym województwie jak i całym kraju, sprawił, że w punktach pobierania wymazów tworzą się długie kolejki. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów z Elbląga i okolic, swoją działalność wznowił mobilny punkt pobrań mieszczący się na parkingu HS-W przy al. Grunwaldzkiej.

Podobnie jak to było kilka miesięcy temu, obsługą elbląskiego drive-thru zajęli się żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, wchodzący w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Mobilny punkt pobrań drive-thru w Elblągu czynny jest tylko w dni robocze. Wymazy są pobierane w poniedziałki w godz. 8.00-14.00, natomiast od wtorku do piątku punkt czynny jest w godz. 10.00-14.00.


— Badanie w mobilnym punkcie przebiega w bardzo prosty sposób — wyjaśnia ppor. Bartłomiej Dąbrowski, dowódca 432klp w Braniewie.

I tłumaczy: — Osoba skierowana na wymaz podjeżdża samochodem do punktu wyczekania, w którym przekazuje naszemu żołnierzowi swoje zlecenie na badanie i w ten sposób zostaje zarejestrowana w systemie ewidencji. Następnie zostaje skierowana do kolejnego punktu, gdzie żołnierz pobiera wymaz. Punkt w Elblągu przygotowany został przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i od dziś – poniedziałku, 13 grudnia – w pełni funkcjonuje.

By skorzystać z drive-thru trzeba mieć przy sobie numer skierowania (zlecenia) od lekarza rodzinnego lub sanepidu ewentualnie podać swój numer PESEL oraz posiadać dowód osobisty.

Testowanie odbywa się bez wysiadania z samochodu. Należy także pamiętać, by bezpośrednio przed badaniem nie spożywać posiłków, nie pić napojów, nie żuć gumy, nie płukać jamy ustnej i nosa, nie myć zębów, nie przyjmować leków oraz nie palić papierosów. Wynik testu będzie widoczny na Internetowym Koncie Pacjenta. Wgląd do niego będzie miał również lekarz POZ, a o wyniku badania powinna poinformować przychodnia POZ, która udziela świadczeń pacjentowi.

Inf. prasowa 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polak #3084687 | 188.147.*.* 15 gru 2021 13:27

    A co to znaczy: " drive-thru"? „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.“ Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/mikolaj -rej/

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz