Tężnia solankowa i minifugurki Piekarczyka. Są propozycje do budżetu

2021-12-20 10:17:21(ost. akt: 2021-12-20 10:33:31)

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej opowiedział o dwóch swoich propozycjach do budżetu Elbląga na nadchodzący 2022 rok. To budowa tężni solankowej i stworzenie minifigurek Piekarczyka.
Zależy nam na tym, by wprowadzać w życie takie projekty, które służą mieszkańcom, a przede wszystkim ich bezpieczeństwu i zdrowiu — zaczęła Małgorzata Adamowicz.

Do realizowanego w tym roku budżetu — przypomnijmy — Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej zaproponował dwa projekty — posadowienie napisu "Elbląg" na Starym Mieście i, będące w trakcie realizacji, stworzenie miejsc postojowych przy Szpitalu Miejskim.

Tym razem we wniosku z poprawkami do budżetu zawarte zostały dwa zadania — posadowienie w Elblągu tężni solankowej i stworzenie minifugerk Piekarczyka.

— Korzystanie z tężni solankowej ma duży wpływ na nasze samopoczucie, ale pomaga też przy chorobach układu krwionośnego czy oddechowego, jest też niezwykle pomocne dla osób, które przebyły Covid-19. Dzięki temu projektowi będzie można przyjść, pooddychać świeżą solanką i wzmocnić swoje zdrowie — mówi Adamowicz.

Druga propozycja Klubu Radnych KO to utworzenie miniaturowych wersji Piekarczyka, które posadowione zostaną w różnych częściach miasta, zaczynając od Starówki.

— Wygląd miniaturek będzie opierał się na pierwowzorze, ale każdy Piekarczyk będzie miał albo inną pozę, albo ubiór, albo będzie prezentował daną dziedzinę, wybraną przez mieszkańców, którzy będą mieli też możliwość wyboru miejsca posadowienia figur — wyjaśnia Małgorzata Adamowicz.

Szacunki radnych wskazują, że budowa tężni powinna zamknąć się w kwocie 400 tysięcy złotych, a koszt stworzenia jednej miniatury Piekarczyka to około 20 tysięcy złotych.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. EGON #3085379 | 91.228.*.* 20 gru 2021 10:48

    A czyj krewny będzie wykonywał te miniaturki ?

    odpowiedz na ten komentarz