Jakie akcesoria warto dokupić do wózka niemowlęcego?

2021-12-30 22:01:10(ost. akt: 2021-12-30 22:04:33)   Artykuł sponsorowany
Przyszli rodzice już od połowy ciąży skrupulatnie kompletują wyprawkę dla dziecka. Na liście rzeczy do kupienia obowiązkowo musi znaleźć się wózek niemowlęcy. Jakie akcesoria warto do niego zakupić?

Torba do wózka – jaki wybrać?
Niektóre wózki wyposażone zostały w torby, do innych zaś trzeba je zakupić we własnym zakresie. Nie warto rezygnować z torby do wózka, ponieważ znacznie ułatwia ona codzienne funkcjonowanie. Co ważne, powinna ona być stosunkowo dużych rozmiarów, tak aby móc bez problemu pomieścić wszystkie potrzebne nam rzeczy. Warto pamiętać, że przygotowując się do spaceru, musimy ich zapakować całkiem sporo. Możemy zdecydować się na klasyczną torbę przekładaną przez ramię bądź w formie plecaka. Drugi model sprawdza się szczególnie w przypadku osób, które planują wspólne wycieczki z dzieckiem, podczas których będą je nosić w nosidle lub w chuście. Przed zakupem torby warto sprawdzić, czy będzie ona pasowała do uchwytów, które posiada nasz wózek. Często producenci wózków wypuszczają na rynek także torby, co znacznie ułatwi nam dokonanie wyboru.

Mufki
Mufki to swego rodzaju duże rękawice, które doskonale sprawdzają się jesienią i zimą. Większość z nas chowa ręce w kieszenie kurtki, gdy tylko na zewnątrz robi się nieco chłodniej Prowadząc wózek, nie mamy jednak takiej możliwości. Co więcej, tradycyjne rękawiczki mogą okazać się niewystarczająco dobrą ochroną, szczególnie w przypadku osób wrażliwych na zimno. Mufki pozwalają nie tylko poczuć się komfortowo podczas spaceru, ale również zapobiegają nadmiernemu przesuszeniu skóry dłoni. Obecnie wiele modeli wózków można kupić razem z mufkami, niemniej jednak możemy je również dokupić w sklepach z akcesoriami dla niemowląt. Z mufek nie powinniśmy rezygnować, ponieważ to właśnie dzięki nim spacery jesienią i zimą okazują się być bardzo przyjemne. Co ważne, mufki przydają się zarówno w przypadku wózków z gondolą, jak i spacerówek.
Organizer do wózka – sprawdzi się doskonale!
Organizery do wózków mogą posłużyć dzieciom, a także osobom, które wybierają się z nimi na spacer. Możemy je bowiem zamontować od strony rączki - wtedy też umieścimy na nich kubek z kawą, butelkę z mlekiem czy telefon komórkowy. Dzieci zaś mogą wykorzystać organizery do tego, aby umieścić na nich zabawki czy drobne przekąski, które chętnie spożywają w czasie spacerów. Organizer znacznie ułatwia nam codzienne spacery, jednak najczęściej nie jest on sprzedawany razem z wózkiem.

Śpiworek dla maluszka
Większość wózków nie jest wyposażona w specjalne śpiworki dla dzieci. Tymczasem przydają się one nie tylko w czasie zimowych spacerów, ale nawet jesienią czy wczesną wiosną, gdy na dworze jest stosunkowo chłodno. Wielkość śpiworka należy dopasować do wieku dziecka, natomiast jego grubość do warunków pogodowych, jakie panują w miejscu, w którym mieszkamy. Pamiętajmy, że nieco inaczej zimy wyglądają w górach, gdzie śnieg pada nawet w listopadzie. Dobrze, aby śpiworek można było również wykorzystać w samochodzie, podczas przewożenia dziecka w foteliku. Niemowlak podczas jazdy nie powinien mieć na sobie zimowego kombinezonu ani puchowej kurtki.