Oszukiwał na portalach ogłoszeniowych? Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęcia

2022-01-04 13:23:47(ost. akt: 2022-01-04 13:26:26)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Elbląscy policjanci ustalają tożsamość pokazanego na zdjęciu mężczyzny. Jeżeli wiesz, jak się nazywa, lub gdzie mieszka, zadzwoń, lub napisz na adres policja@elblag.ol.policja.gov.pl.
Ubiegając wszelkie komentarze spostrzegawczych internautów na temat trzymanego przez mężczyznę dowodu osobistego, odpowiadamy, że też go zauważyliśmy i wiemy, że tam są dane. Dowód jest jednak podrobiony a mężczyzna posłużył się nim w celu uwiarygodnienia na jednym z portali.

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu prowadzone jest postępowanie dotyczące oszustw podczas sprzedaży na portalach ogłoszeniowych. Sprzedawana była głównie elektronika. Jak ustalili policjanci na dane z dowodu założone było konto natomiast problem był w tym, że kupujący po wpłaceniu pieniędzy nie otrzymywali towaru. Oszust działał w ten sposób od czerwca 2021 i oszukał kilkadziesiąt osób, które czekały na paczki z telefonami, tabletami czy hulajnogami elektrycznymi a te nigdy do nich przyszły...

Jeżeli kojarzysz tego mężczyznę zadzwoń pod nr 112 lub 47 734 16 70 informację można przekazać mailowo na adres policja@elblag.ol.policja.gov.pl.

KMP w Elblągu