Elbląskie artystki zaprezentują swoje prace w Olsztynie

2022-01-18 15:01:44(ost. akt: 2022-01-18 15:03:06)
Od lewej: Halina Różewicz Książkiewicz, Grażyna Komorska, Alicja Król

Od lewej: Halina Różewicz Książkiewicz, Grażyna Komorska, Alicja Król

Autor zdjęcia: ETK/arch. pryw.

Już jutro o 17 Galeria Bakałarz zaprasza na wernisaż wyjątkowych prac – różni je technika, ale łączy jeden temat – Żuławy. Wystawę podziwiać będzie można do 16 lutego.
Elbląskie Towarzystwo Kulturalne wspólnie z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie i Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu zapraszają na wernisaż prac elbląskich artystek – prezentują trzy techniki i trzy pokolenia, ale łączy je temat wystawy – Żuławy. Na wystawie, która potrwa do 16 lutego, zobaczymy grafiki Haliny Różewicz-Książkiewicz, batiki Grażyny Komorskiej i malarstwo Alicji Król. Jest to w ostatnich latach pierwsza prezentacja elbląskiego środowiska plastycznego w Olsztynie – przekazuje Teresa Wojcinowicz z Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

I wyjaśnia: – Galeria Bakałarz powstała z inicjatywy ówczesnego pracownika Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie Zbigniewa Ślesińskiego. Od momentu jej powstania odbyło się tu około 170 wystaw, spośród których większość to ekspozycje indywidualne – malarstwo, rzeźba, haft, tkactwo, grafika, fotografia. W Bakałarzu przede wszystkim prezentowane są osiągnięcia artystyczne nauczycieli. Swoje prace wystawiają tutaj jednak również znani twórcy, nie zawsze związani ze środowiskiem oświatowym.

Wystawa czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-18 i w soboty od 9 do 15.