5 sprawdzonych projektów domów z poddaszem użytkowym o powierzchni do 160 m2

2022-01-24 23:42:57(ost. akt: 2022-01-29 01:13:16)
Dom z poddaszem do adaptacji to bardzo uniwersalne i elastyczne rozwiązanie. To przestrzeń, którą można wykorzystać zarówno jako strych, jak i w roli dodatkowej powierzchni użytkowej.
Dom z poddaszem użytkowym
Poddasze może być wykorzystane jako strych lub inne pomieszczenie gospodarcze, jednak coraz więcej osób decyduje się na aranżację tego miejsca w roli pomieszczenia użytkowego. Takie podejście daje możliwość wzbogacenia planu domu o kolejny pokój – na przykład sypialnię czy pokój dla dzieci. To rozwiązanie, które pozwala optymalnie zagospodarować dostępną powierzchnię na działce. Co istotne, nie musimy podejmować ostatecznej decyzji w kwestii poddasza od razu po budowie domu – możliwa jest zmiana sposobu jego wykorzystania, co znacznie zwiększa elastyczność pod względem możliwości aranżacji. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Dlaczego warto wybudować dom z poddaszem i jak go zaaranżować? 5 aspektów, które należy wziąć pod uwagę”, w którym można znaleźć więcej interesujących informacji na ten temat.

Polecane projekty domów z poddaszem użytkowym
Oto projekty domów z możliwością adaptacji poddasza – domoweklimaty.pl to strona obejmująca liczne propozycje, które są w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Proponowane plany uwzględniają schody, które pozwolą w komfortowy sposób korzystać z poddasza.

Alfa
To jeden z najchętniej kupowanych projektów. Alfa jest dość niewielkim domem – powierzchnia użytkowa to tylko 78,46 m2, jednak po uwzględnieniu użytkowego poddasza wynosi już ponad 100 metrów. Przemyślane zagospodarowanie przestrzeni sprawia, że przebywanie w domu jest bardzo komfortowe. Na parterze znajdują się dwa pokoje, salon z jadalnią, łazienka, kuchnia, kotłownia, taras oraz garaż. Strych może zostać zaaranżowany na wiele sposobów – jedna z propozycji obejmuje dwa dodatkowe pokoje, łazienkę, miejsce na dużą szafę i pomieszczenie gospodarcze.

Obrazek w tresci

Alt 4
To nieco większy dom, który wyróżnia się dość interesującym projektem – prosta bryła i ekologiczne rozwiązania zapewniają energooszczędność i niskie koszty eksploatacji. Na parterze Alt 4 znajduje się obszerny przedsionek, trzy pokoje, salon z jadalnią, kuchnia z niemałą spiżarnią, dwie łazienki, kotłownia i jednostanowiskowy garaż. Powierzchnia użytkowa poddasza to aż 42,74 m2.

Obrazek w tresci

Antares 3
Kolejnym projektem domu parterowego z trzema pokojami jest Antares 3, którego powierzchnia użytkowa wynosi 125,62 m2. Dom wyposażony jest w salon z jadalnią i tarasem, kuchnię ze spiżarnią, dwie łazienki, przedsionek, garderobę, kotłownię oraz garaż z miejscem na dwa auta. Poddasze oferuje dodatkowe 66,67 m2 miejsca do dowolnej adaptacji.

Obrazek w tresci

Gryf 4
To propozycja oferująca jeszcze więcej przestrzeni – powierzchnia użytkowa Gryfa 4 to dokładnie 130 metrów kwadratowych. Na parterze znajdują się aż cztery pokoje usytuowane od strony ogrodu, dwie łazienki, garderoba, otwarta na salon i jadalnię kuchnia z oddzielną spiżarnią, przedsionek, kotłownia i garaż z dwoma stanowiskami. Wiele miejsca dodaje również strych, którego powierzchnia to 82 metry kwadratowe. Ten projekt to doskonała propozycja dla osób, które potrzebują sporej przestrzeni.

Obrazek w tresci

Neptun IV
Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest Neptun IV – dom o powierzchni użytkowej 156,02 m2, wyposażony w cztery sypialnie, przestronny salon, dwie łazienki, garderobę, pralnię, kotłownię i garaż dla dwóch samochodów. Projekt uwzględnia również taras oraz poddasze z 117 m2 powierzchni do zaaranżowania według własnych potrzeb.

Obrazek w tresci