SuperSołtys powiatu elbląskiego poszukiwany!

2022-02-02 18:30:31(ost. akt: 2022-03-04 14:49:38)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dba o wieś, rozwiązuje codzienne problemy i jest łącznikiem między jej mieszkańcami a władzami gminy. Dziś sołtys to nie tylko urzędnik, ale też lider wsi. Rusza kolejna edycja naszej akcji. Szukamy SuperSołtysa 2022!
Sołtys dba o każdą sprawę dotyczącą jego sołectwa. Od spraw społecznych przez infrastrukturę i inwestycje, aż po wydarzenia kulturalne i sportowe. Powinien cieszyć się poważaniem i zaufaniem mieszkańców, być również otwarty na ich potrzeby, znać ich problemy. Sołtys to na pewno osoba otwarta i kontaktowa, której nie jest obojętny los sąsiadów. Gdy pojawia się problem, szuka rozwiązania. To do niego mieszkańcy wsi pukają, gdy potrzebują rady.

Podsumowanie plebiscytu w 2021


Sołtys to urząd z tradycją. Jego początki sięgają XII wieku. Dziś już sołtys nie jest sędzią, jak to było w średniowieczu, ale jego rola jest bardzo ważna. Od 1990 roku sołtys jest reprezentantem społeczności wiejskiej i działa na podstawie uprawnień nadanych mu przed radę gminy. To sołtysi są liderami lokalnych społeczności i odpowiadają za wykorzystanie funduszu sołeckiego. Liczą się ze zdaniem mieszkańców, podpowiadają rozwiązania i walczą o lepszą przyszłość. Są urodzonymi społecznikami.

Dla wszystkich, którzy chcą podziękować swojemu sołtysowi, mamy dobrą wiadomość. Rusza tegoroczna odsłona akcji SuperSołtys 2022!


Aby oddać głos na swojego kandydata, wystarczy wysłać SMS pod nr 7248, w treści wpisując odpowiedni kod:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marjan #3094030 | 83.1.*.* 2 mar 2022 10:43

    Widać propaganda w Suchaczu trwa. Tata agituje córkę na stronie "Suchacz i okolice" i przypisuje jej na FB takie zasługi, że hoho... Czego ona nie robi i co dzieki niej sie dzieje. Tylko, że to zasługa mieszkańców i innych życzliwych ludzi. A córka tylko sadzi kwiatki, struga skrzaty i robi słit fotki dla taty na fejsbuka ☺

    odpowiedz na ten komentarz