Wybieramy SuperSołtysa powiatu elbląskiego!

2022-02-07 14:50:41(ost. akt: 2022-03-04 14:49:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

To autentyczni liderzy, którzy prowadzą swoje społeczności do jak najlepszego rozwoju — tak o sołtysach mówił podczas podsumowania ubiegłorocznego plebiscytu wicestarosta elbląski Ryszard Zając. Do kogo w tym roku trafi statuetka Złotego Sołtysa?
Rola sołtysa jest bardzo istotna w tej formie funkcjonowania naszego społeczeństwa, czyli w formie samorządowej. W wielu miejscowościach niestety zdarza się tak, że brakuje chętnych do pełnienia tej funkcji, bo wszyscy wiemy, ile czasu, zapału i poświęcenia trzeba włożyć w dobrze wypełniony obowiązek sołtysa. Z tego nie ma żadnych pieniędzy, nie ma żadnych profitów — tylko kłopoty i udręki — żartował w 2021 wicestarosta elbląski.

I — już całkiem na poważnie — przyznał: — Myślę, że taki moment jak ten rekompensuje to wszystko z dużą nawiązką i mobilizuje do dalszej wytężonej pracy. Bardzo dziękuję Dziennikowi Elbląskiemu za to, że po raz kolejny dostrzega rolę sołtysów i to, jak ważni są oni w funkcjonowaniu naszego społeczeństwa — to są przecież naprawdę autentyczni liderzy, którzy prowadzą swoje małe społeczności do jak najlepszego rozwoju.

I w tym roku nasi Czytelnicy mają szansę docenić swoich sołtysów. W ubiegłym roku trzecie miejsce w naszym plebiscycie zajęła Dorota Lebioda z Kadyn, tytuł Srebrnego Sołtysa przypadł Adamowi Becmerowiczowi z Karczowisk Górnych, a zwyciężczynią została Alicja Rogoz z Nowakowa.

A jak będzie tym razem? Do kogo trafi statuetka Złotego Sołtysa? Wszystko w Waszych rękach! Aby oddać głos na swojego kandydata, wystarczy wysłać SMS pod nr 7248, w treści wpisując odpowiedni kod:
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ten plebiscyt to porażka.. #3094032 | 83.1.*.* 2 mar 2022 10:45

  Widać propaganda w Suchaczu trwa. Tata agituje córkę na stronie "Suchacz i okolice" i przypisuje jej na FB takie zasługi, że hoho... Czego ona nie robi i co dzieki niej sie dzieje. Tylko, że to zasługa mieszkańców i innych życzliwych ludzi. A córka tylko sadzi kwiatki, struga skrzaty i robi słit fotki dla taty na fejsbuka ☺

  odpowiedz na ten komentarz

 2. OSP Nowakowo #3091625 | 178.235.*.* 13 lut 2022 16:44

  Mam pytanie, czemu tak jest... Sołtys z Nowakowa niemartwi się niczym, nie mieszka nawet w Nowakowie a plebiscyt wygrywa. Czy sama smsy z Gdańska wysyła. Pani Alicjo proszę zająć się.... bałaganem spowodowanym przez Firmę Budimex s.a., problemem odpadów, brakiem informowania Nas mieszkańców. Chwali się Pani zadysponowaniem koparkoładowarki do walki z żywiołem "cofką " w Nowakowie a zapomniała Pani, że to niemy podatnicy powinniśmy za to płacić? Powinna Pani dbać jak prawdziwy gospodarz o Nowakowo i wkońcu podjąć dialog z Budimexem bo jak tak dalej pójdzie będzie Pani najsłynniejszym sołtysem, który pierwszy opuścił tonący statek bo NIC Pani nie robi!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Marjan #3091178 | 165.225.*.* 10 lut 2022 12:35

   Mundi z Suchacza chce zrekompensować sromotną porażkę z poprzedniego roku ☺? Ludzie, lepiej wpłaćcie te pieniądze na jakąś fundację...

   odpowiedz na ten komentarz