Żona była niezadowolona z fryzjera, więc groził właścicielowi zakładu

2022-02-11 16:38:35(ost. akt: 2022-02-15 08:26:53)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Gdańscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Gdańska, który niezadowolony z usługi przedłużenia włosów jego żonie groził właścicielowi zakładu fryzjerskiego.
W miniony wtorek policjanci z komisariatu Policji we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie, że do jednego z zakładów fryzjerskich przyszedł mężczyzna, który groził właścicielowi.

Zażądał też zwrotu pieniędzy za źle wykonaną usługę przedłużenia włosów jego żonie. Mężczyzna był agresywny i miał przy sobie przedmiot, który w ocenie pokrzywdzonego mógł być bronią.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą, przesłuchali świadków i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki dobremu rozpoznaniu już po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Wrzeszcza w jednym z mieszkań na Przymorzu.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w mieszkaniu kilka porcji amfetaminy i kokainy. Policjanci zlecili też biegłemu przeprowadzenia badań balistycznych zabezpieczonego w mieszkaniu mężczyzny pistoletu.

Podczas pracy nad tą sprawą kryminalni ustalili też, że 43-latek ma na swoim koncie rozbój, którego dopuścił się pod koniec minionego tygodnia we Wrzeszczu. Mężczyzna pobił pokrzywdzonego i ukradł mu telefon oraz kurtkę.

Zatrzymany 43-latek został przewieziony do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty rozboju, kierowania gróźb oraz posiadania narkotyków. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt.

Za rozbój grozi kara 12 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienie. Za kierowanie gróźb grozi kara 2 lat więzienia.

KMP Gdańsk