Elbląg ma 420 miejsc dla potencjalnych uchodźców z Ukrainy

2022-02-14 10:16:58(ost. akt: 2022-02-14 10:31:42)
zdjęcie ilustracyjne - archiwum

zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W niedzielę 13 lutego prezydent Elbląga Witold Wróblewski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie dotyczyły sytuacji na Ukrainie.
W posiedzeniu wzięli udział wiceprezydenci Elbląga Janusz Nowak i Michał Missan, sekretarz miasta Artur Zieliński, dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego Tomasz Świniarski, dyrektorka Departamentu Edukacji Małgorza Sowicka, dyrektorka Elbląskiego Centrum Usług Społecznych Beata Kulesza i dyrektor ZBK Jacek Migdalski.

— Podczas spotkania omówione zostały możliwości ewentualnego przyjęcia przez elbląski samorząd uchodźców z Ukrainy, którzy mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia — przekazują władze miasta.

Analizowano między innymi możliwości zakwaterowania i zaprowiantowania potencjalnych uchodźców oraz zapewnienia im w razie konieczności opieki medycznej.

— Zgodnie z wykazem obiektów przeznaczonych dla cudzoziemców, który ujęty został w Wojewódzkim Planie Zarządzania Kryzysowego, w Elblągu mamy 420 miejsc w czterech salach gimnastycznych przy elbląskich szkołach, które uruchomione mogłyby zostać w pierwszej kolejności do zakwaterowania uchodźców — tłumaczy Urząd Miejski w Elblągu.

I informuje, że w obawie, że ilość miejsc może być niewystarczająca, prezydent polecił również przygotowanie kolejnych placówek oświatowych, które mogłyby stać się bazą noclegową dla uchodźców oraz zabezpieczenie na ten cel dostępnych lokali z zasobu komunalnego.