Kradł, aż zatrzymali go na gorącym uczynku

2022-02-14 14:43:54(ost. akt: 2022-02-15 08:27:38)
sklep

sklep

Autor zdjęcia: pixabay.com

33-latek w sklepie samoobsługowym zapłacił tylko za słodką bułkę, pod kurtką miał natomiast schowaną butelkę drogiego alkoholu, który próbował niepostrzeżenie wynieść ze sklepu. Mężczyznę zauważył policjant, który podczas przerwy w służbie robił drobne zakupy. W konsekwencji 33-latek od razu został zatrzymany.
Policjant operacyjny, który był w cywilnym ubraniu, od razu rozpoznał 33-latka, który był typowany do różnych kradzieży sklepowych. Policjant „znał” sprawcę z telewizyjnego ekranu, ponieważ wcześniej oglądał materiały sklepowego monitoringu z udziałem wspomnianego 33-latka.

Ten o swojej sławie nic jeszcze nie wiedział. Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta po przekroczeniu linii kas. 33-latek zapłacił tylko za bułkę słodką nie zaś za schowany alkohol i dwie odżywki do włosów.

Jak się okazało na podstawie zabezpieczonych materiałów z monitoringu, sprawca od 28 stycznia do 11 lutego wyniósł ze sklepu towar o łącznej wartości 681 złotych. Przeważał tu oczywiście alkohol oraz kosmetyki.

Teraz zgromadzony w sprawie materiał trafi do sądu. Za kradzież sprawcy może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Elblągu